Zakończył się drugi dzień Międzynarodowych Mistrzostw PSKO w Dziwnowie.

Warunki były bardzo sprzyjające. Wiatr był dzisiaj silniejszy przez co dzisiejsze wyścigi były bardziej wymagające i widowiskowe. Na trasie regat z powodzeniem przeprowadzono cztery wyścigi, które pozwoliły objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rafałowi Pogorzelskiemu z Chkż Chojnice. Drugą lokatę zajmuje klubowy kolega Jacek Kalinowski a z jednopunktową różnicą na trzeciej pozycji jest Caspar ILGENSTEIN reprezentant Niemiec. Wśród dziewcząt najlepszą lokatę zajmuje Agnieszka Pawłowska z Chkż Chojnice, Ewa Lewandowska z KS AZS AWFiS Gdańsk jest druga w klasyfikacji dziewcząt, a trzecia lokata w tej klasyfikacji po drugim dniu jest Louisa Müller reprezentantka Niemiec.
Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Na akwenie regat rywalizują zawodnicy z dziesięciu krajów i każdemu zależy na jak najlepszym wyniku. Jutro ciąg dalszy rywalizacji. Do grupy złotej zakwalifikowało się najlepszych 67 zawodników. Aktualny podział na grupy wraz z wynikami oraz relacją z wody można zobaczyć na stronie regat www. Relacja z trasy regat i wydarzeń na brzegu realizowaną przez SailingNet można zobaczyć tutaj. Zapraszamy do obserwowania młodych żeglarzy w Internecie. Na kanałach SailingNet znajdziecie wyniki w systemie LIVE bezpośrednio z wody,  pierwszych na mecie, wejścia na żywo z lini startu i trasy regat. Ponad to filmiki w technologii 360 i transmisje na żywo.

W marinie prężnie działa niebieska strefa Kinder+Sport, która zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Konkursy i zabawy sportowe czekają na wszystkich zainteresowanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyścigi kajakowe organizowane przez Stowarzyszenie K-jak Dziwnów oraz możliwość pływania na symulatorze Optimista. Animatorzy strefy Kinder+Sport dokładają wszelkich starań aby czas spędzony na wspólnej zabawie był aktywnie spędzony.

Pełne wyniki tutaj
Relacja z regat tutaj
Galeria tutaj
Strona regat tutaj
Strefa Premium tutaj