Pierwszy dzień regat Puchar trenerów w Gdyni kończy się bardzo pozytywnie. Przeprowadzono cztery udane wyścigi. Warunki pogodowe były bardzo korzystne. Było wietrznie i słonecznie. Siła wiatru podczas wyścigów wahała się od 4 do 6 m/s. Zawodnicy ze względu na dużą frekwencję pływali w trzech grupach kolorystycznych. Łącznie linie męty przekroczyło ponad 250 zawodników.
Po czterech wyścigach prowadzenie w regatach obejmuje Konrad Wlazłowski z YKP Gdynia. Druga lokatę zajmuje Witold Onisk z UKS FIR WARSZAWA z różnicą tylko dwóch punktów do aktualnego lidera. Trzecie miejsce po czterech wyścigach wywalczył Piotr Trella z identycznym wynikiem punktowym jak zawodnik z drugiej pozycji. Najlepsza wśród dziewcząt po pierwszym dniu jest Natasha Anolik z OPTI CWM GDYNIA, druga jest Lidia Łukasik z UKS ŻEGLUJ LUBLIN a trzecia w kategorii dziewcząt plasuje się Natalia Kilar z YK Stal Gdynia. W kategorii do lat 9 prowadzą zawodnicy z YK Stal Gdynia Filip Bil i jako druga Agata Koropecka. Na trzeciej lokacje w tej kategorii jest Iwo Dudek z YKP Gdynia.

Rywalizację młodych regatowców można było obserwować na relacji online, realizowanej przez SailingNet. Aktualne wyniki były udostępniane w systemie LIVE czyli bezpośrednio po zamknieciu mety i publikowane w Internecie.

Jutro walczymy dalej. Rywalizacja trwa. Drugi dzień regat zakłada przeprowadzenie kolejnych trzech wyścigów, więc dużo może się jeszcze zmienić na tabeli wyników. Start planowany jest na godz. 11.00