W sobotę 6 lipca zakończył się pierwszy dzień regat Puchar Admirała w Dźwirzynie. Na akwen zawodów wypłynęło 59 Optimstów OPPB, 23 jachty klasy Laser i 6 w klasie ISA 407. Ponadto w regatach brało udział ponad 30 zawodników z grupy OPPC, którzy rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

Dzień w Dźwirzynie przywitał uczestników regat deszczową aurą, ale woda żeglarzom nie straszna i mimo to po oficjalnym otwarciu regat, przywitaniu zaproszonych gości i sponsorów żeglarze wypłynęli z portu. Komisja sędziowska przygotowała trasę w kształcie trapezu ze śledziem. Warunki były wymagające a wiatr na tyle silny, że nie wszyscy zawodnicy ukończyli wszystkie wyścigi przeprowadzone tego dnia. Wszystkie klasy zakończył dzień na czterech kompletnych wyścigach. Pełne wyniki, jak również relację z trasy regat realizowaną przez zespół SailingNet znajdziecie tutaj. Na relacji dostępnej w Internecie znajdziecie zdjęcia i filmy z trasy, starty i kolejności, informacje o wynikach i wzmianki o atrakcjach na brzegu. Warto tam zaglądać!

Po wyścigach na zawodników i trenerów czekał ciepły obiad, zaś od samego rana uczestników regat częstowano słodkim ciastem, pączkami i kawą.

Na kolejny dzień planowane są trzy wyścigi, a potem oficjalne zakończenie regat i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. W puli nagród znalazły się atrakcyjne gadżety jak drony, głośniki, czy sprzęt żeglarski.

  • Oficjalna strona regat: TUTAJ.
  • Relacja z trasy: TUTAJ
  • Galeria zdjęć: TUTAJ