7 lipca zakończyły się regaty o Puchar Admirała w Dźwirzynie. Na akwen zawodów wypłynęło 59 Optimstów OPPB, 23 jachty klasy Laser i 6 w klasie ISA 407. Ponadto w regatach brało udział ponad 30 zawodników z grupy OPPC, którzy rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

Pierwszy dzień w Dźwirzynie przywitał uczestników regat deszczową aurą, ale woda żeglarzom nie straszna i mimo to po oficjalnym otwarciu regat, przywitaniu zaproszonych gości i sponsorów żeglarze wypłynęli z portu. Komisja sędziowska przygotowała trasę w kształcie trapezu ze śledziem. Warunki były wymagające a wiatr na tyle silny, że nie wszyscy zawodnicy ukończyli wszystkie wyścigi przeprowadzone tego dnia. Wszystkie klasy zakończył dzień na czterech kompletnych wyścigach. Pełne wyniki, jak również relację z trasy regat realizowaną przez zespół SailingNet można było znaleźć tutaj. Na relacji dostępnej w Internecie znajdziecie zdjęcia i filmy z trasy, starty i kolejności, informacje o wynikach i wzmianki o atrakcjach na brzegu. Warto tam zaglądać!

Na trasie regat trwała walka o każdą pozycję na linii mety. Mimo deszczu i silnego wiatru zawodnicy nie oszczędzali sił i z zaangażowaniem zakończyli dzień po czterech startach.

W tym czasie na mniejszym portowym akwenie trwały równie ciekawe i emocjonujące zawody młodszych kolegów. Zawodnicy z OPPC rywalizowali na wyznaczonej przez komisję sędziowską trasie w swoich kategoriach wiekowych dostosowanych do ich możliwości. Świetnie bawiły się dzieci jak i dorośli. Organizator cierpliwie tłumaczył wszystkim młodym zawodnikom zasady. W tych mini regatach brały udział dzieci już od 5 roku życia, pływając na mniejszych żaglach lub rumplach.

Drugiego dnia ze względu na zbyt silny wiatr wyścigi zostały odwołane. Wyniki z pierwszego dnia zostały wynikami ostatecznymi. Na uroczystym zakończeniu regat zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy. W puli nagród znalazły się atrakcyjne gadżety jak drony, głośniki, czy sprzęt żeglarski.

Nagrody wręczano w kategoriach wiekowych do 11 i 13 lat z podziałem na chłopców i dziewczynki. Nagrody otrzymali również najmłodsi zawodnicy regat.

Dźwirzyno to świetne miejsce do żeglowania, zarówno dla doświadczonych regatowców jak i początkujących adeptów tego sportu. Szerokie możliwości tego miejsca jakim są dwa akweny w tym morski, dają ogromne możliwości dla uprawiania sportów wodnych dla całych rodzin. Duże wsparcie i zaangażowanie organizatorów regat, w tym samorządu Gminy Kołobrzeg wspierającej rozwój żeglarstwa w regionie sprawia, że to miejsce staje się bardzo atrakcyjne dla żeglarzy. Zapraszamy do Dźwirzyna na kolejne regaty.