Udany pierwszy dzień regat Mistrzostw PSKO do lat 9 w Tarnobrzegu.

Pomyślnie przebiegł pierwszy dzień regat nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W regatach bierze udział 55 zawodników w wieku do 9 lat, którzy pływają w grupach z podziałem na chłopców i dziewczynki. Jest to najmłodsza część Optymistycznej stawki regatowej. Jest to świetne miejsce i czas do rozpoczęcia regatowej kariery w klasie Optymist.

Pierwszy dzień regat zrealizowano w 100%. Zawodnicy rozegrali trzy wyścigi w każdej grupie. Wśród chłopców top 3 to František Burda z Czech, Konrad Czech z OPTI Gdynia i Mikołaj Łukasik z Lublina.

Najlepsza trójka dziewczynek po pierwszym dniu to: Emilia Paszek z Gdańska, Weronika Grala z Giżycka i Alicja Saj z YK Stal Gdynia.

Różnice punktowe między zawodnikami są bardzo małe, więc każdy kolejny wyścig będzie miał bardzo duże znaczenie. Jutro walczymy dalej. W planach Komisji Regatowej są cztery wyścigi a prognozy wiatrowe są optymistyczne. Mamy nadzieje, że dobra pogodowa passa będzie nam towarzyszyła do końca regat.

Po zejściu na brzeg dla zawodników przygotowano ciepły poczęstunek i słodkie naleśniki, które bardzo przypadły zawodnikom do gustu. Po obiedzie i krótkim odpoczynku, zawodnicy brali udział w zabawach z animatorkom i tańczyli Zumbe.

Najnowsze informację z akwenu i wydarzeń na brzegu znajdziecie obserwując relację realizowaną przez zespół SailingNet. Link do relacji tutaj. Wyniki dostępne są na bieżąco po zamknięciu mety. Filmów z lini startu, zdjęć z akwenu i wielu innych ciekawostek możecie spodziewać się każdego dnia trwania Mistrzostw PSKO.

Zapraszamy do kibicowania młodym żeglarzom!

  • Pełne wyniki dostępne tutaj
  • Relacja dostępna tutaj
  • Galeria zdjęć dostępna tutaj
  • Strefa Premium tutaj