Za nami trzy bardzo aktywne dni regat w Pucku. Rywalizacja o zwycięstwo trwała do samego końca. Mimo, że w pierwszych dniach prowadzili inni zawodnicy ostatecznie zwyciężyli inni. Takie zmiany w tabeli wyników są dowodem na to, że zawsze trzeba walczyć do końca i każdy z wyścigów może wiele zmienić na lepsze lub na gorsze. Sezon dopiero się rozpoczyna a wyniki z Pucka będą świetnym wstępem do ciekawie zapowiadającego się sezonu.

Pierwsze dwa dni regat były wręcz idealne. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Wszystkie wyścigi zostały przeprowadzone, wyniki były dostępne po każdym biegu, organizacja regat zarówno na brzegu jak i na wodzie była wręcz wzorcowa. Ostatni dzień był zaskakujący zarówno na tabeli wyników jak i na samej trasie. Warunki wiatrowe nie dopisały więc ostatniego dnia rozegrano tylko jeden z dwóch zaplanowanych wyścigów, który wywrócił tablice wyników do góry nogami.

Ostatecznie zwycięstwo w regatach zdobyli:

W grupie A:

1. Gustaw Miciński

2. Tomasz Lewandowski

3. Vejas Strelciunas

Regaty przebiegały bardzo sprawnie i profesjonalnie. Organizator podobnie jak Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Sędziego Głównego Pani Barbary Grabarz stanęli na wysokości zadania. Wszystkie procedury zarówno na wodzie jak i na brzegu przebiegały bardzo sprawnie i profesjonalnie. Współpraca Komisji Sędziowskiej podczas całych regat była bardzo pomocna w realizacji relacji dla rodziców i obserwatorów regat. Szczególne słowa uznania dla Pani Basi Grabarz za chętne korzystanie z nowych technologii i wykorzystywanie ich w pracy Komisji. Podczas regat w Pucku funkcjonowała Tablica Online na której znaleźć było można wszystkie komunikaty i ogłoszenia. Na bieżąco realizowana była relacja online za pośrednictwem SailingNet. Mamy nadzieję, że nowe rozwiązania będą równie chętnie wykorzystywane na pozostałych regatach.

Na sąsiedniej trasie grupie B łącznie rozstrzygnięto 5 wyścigów pod przewodnictwem Sędziego Głównego Tomasza Sawukinasa. Zwycięstwo w tej klasie wywalczyli:
1. Piotr Śmieja

2. Ewa Lewandowska

3. Mateusz Gwóźdź

Organizator i sponsorzy regat przygotowali dla zawodników ciekawe i wartościowe nagrody. Do wygrania był sprzęt żeglarski, żagle i wiele innych ciekawych gadżetów. Na uroczystym zakończeniu głos zabrali zaproszeni goście, przedstawiciele sponsora głównego jakim jest Energa oraz władze miasta i gminy Puck.

Regaty wyłoniły najlepszych zawodników w tych regatach ale sezon dopiero się rozpoczyna i każde regaty są nowym rozdaniem dla młodych żeglarzy. Z niecierpliwością czekamy na ponowne regaty w Pucku i z zaangażowaniem będziemy śledzić dalsze zmagania w grupie A i grupie B.

Wszystkich pasjonatów żeglarstwa i fanów klasy Opimist zapraszamy do obserwowania regat na news.sailingnet.pl