Pierwszego dnia regat zawodnikom, którzy przyjechali do Charzyków na kolejną edycję regat Memoriał Ottona Weilanda, nie udało się zejść na wodę. Wiatru było bardzo mało i nie był on wystarczający żeby przeprowadzić wyścigi. Młodzi żeglarze z niezadowoleniem kończyli pierwszy dzień.

Kolejny dzień w Charzykowach rozpoczął się bardziej optymistycznie. Prognozy były lepsze a sytuacja na akwenie stabilniejsza. Zawodnicy z radością i dużym wyczekiwaniem wypłynęli na akwen. Regaty zostały przeniesione na bliższy akwen Jeziora Charzykowskiego ze względu na warunki pogodowe i możliwą burzę.
Decyzja okazała się bardzo trafiona. Z powodzeniem przeprowadzono trzy wyścigi, w których nie brakowało falstartów oraz żółtych kartek Zespołu Protestowego.
Po tym dniu w tabeli wyników prowadzą: Bartosz Żmudziński z MKŻ Żnin, tuż za nim jest Maurycy Kosmowski z KS AZS AWFiS Gdańsk a trzeci to reprezentant KSW Baltic Dziwnów Jakub Szurko. Prowadzenie wśród dziewcząt wywalczyła Zuzanna Zielińska z MKŻ Żnin z jednopunktową przewagą do Hanny Rogowskiej zajmującą drugą pozycję reprezentującą TKŻ Toruń.

Zawodnicy po przymusowej przerwie jaką na nas wszystkich wymusiła pandemia korona wirusa w Europie z radością wrócili do prawdziwego żeglarstwa regatowego. Apetyt młodych żeglarzy rośnie więc mamy nadzieje, że kolejny dzień również nam dopisze.

Relacja z regat zarówno z trasy regat jak i sytuacji na brzegu można na bieżąco obserwować pod wydarzeniem fb poświęconym regatom w Charzykowach. Wyniki i obsługę relacji realizuje dla Was zespół SailingNet.

Strona regat: www.charzykowy.sailingnet.pl
(Wyniki, Relacja, Tablica ogłoszeń on-line)