Na starcie 45 edycji tych regat stanęło 90 zawodników z grupy A i 194 zawodników z grupy B. Pogoda dopisuje, jest ciepło i słonecznie, ale warunki wiatrowe pozwoliły na rozgranie tylko dwóch z trzech zaplanowanych na dzisiaj wyścigów. Dobre humory nie opuszczają młodych regatowców. Po pierwszym dniu rywalizacji na tabeli wyników widać wiele remisów punktowych, o których losie przesądzi kolejny dzień żeglarskich zmagań. Każdy wyścig udowadnia, że w tym sporcie liczy się wytrwałość i walka do samego końca o każdy punkt.

Najwyższe pozycje w grupie OPPA zajmują: Zofia Glaza z OPTI CWM Gdynia, Eryk Majewski z KS Baza Mrągowo i Maciej Szawkowski również z KS Baza Mrągowo, a tuż za nim na czwartej pozycji i remisie punktowym wraz z dwójką poprzedników Radosław Dudkiewicz z LKS Charzykowy. Sytuacja w klasyfikacji Open grupy OPPB wygląda podobnie, gdzie na pierwszych pozycjach znajdują się Elżbieta Psiuk z Rybnika, Aleksandra Kosowska z OPTI CWM Gdynia na remisie punktowym z Gabrielą Friedrich z Zatoki Puck.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień regat i dalszy ciąg sportowej rywalizacji. Przebieg zawodów można obserwować na relacji realizowanej przez zespół SailingNet. Link znajdziecie tutaj. Aktualne wyniki po każdym wyścigu i strona regat dostępne tutaj. Nie zapomnijcie zobaczyć foto galerii, która znajduje się tutaj.

Po zakończeniu wyścigów organizator przygotował dla uczestników regat ciepły posiłek. Wszyscy chętni zawodnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił w żeglowaniu na klasie Europa, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.