VI edycja regat organizowanych już tradycyjnie w Dziwnowie, zakończyła się pomyślnie zaliczając siedem wyścigów dla wszystkich grup i osiem dla grupy złotej i srebrnej.
Pierwszy dzień był bardzo dynamiczny. Decyzją Komisji Sędziowskiej na akwen regat wybrano morze, które tego dnia nie okazało się łaskawe dla wielu zawodników. Tego dnia wiele ekip miało duży problem z zameldowaniem się w komplecie na linii startu. Ostatecznie udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, w którym wzięli udział tylko ci zawodnicy, którym udało się pomyślnie wyjść na akwen.

Następnego dnia ze względu na zbliżone warunki pogodowe do dnia poprzedniego podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego akwenu i kontynuowania wyścigów na Zalewie Kamieńskim. Po widowiskowym otwarciu mostu i przeprawieniu floty 340 optymistów na wody zalewu, zawodnicy z powodzeniem ukończyli cztery biegi. W ostatnim dniu ostatnie dwa i trzy wyścigi w grupach gold i silver nadal przebiegały na wodach zalewu. Warunki były wymagające a pogoda nie rozpieszczała młodych regatowców. Było wietrznie i często padało. Wyniki zmieniały się bardzo dynamicznie. Z wyścigu na wyścig obserwowaliśmy zaciekłą walkę o najwyższe stopnie podium.

Ostatecznie na oficjalnym zakończeniu regat tytuł Mistrza Międzynarodowych Mistrzostw PSKO odebrał Nikita Chernikh reprezentujący Rosję. Drugą lokatę wywalczył reprezentant Polski Filip Nosol z CHKŻ Chojnice, a trzecią Lorenzo Ghirotti z Włoch.

W kategorii dziewcząt tytuł Mistrzowski zdobyła reprezentantka Szwecji Selma Hård, drugie miejsce podium zajęła Victoria Novak ze Szwecji, a trzeci stopień należał do reprezentantki Polski Alicji Tutkowskiej z YKP Gdynia.

Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych prestiżowych i wymagających regat. Organizator, którym jest KSW Baltic Dziwnów, przy współpracy z Gminą Miasta Dziwnów i wspierającymi regaty sponsorami, każdego roku dokładali wszelkich starań by regaty były na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie. Po każdym dniu na zawodników czekał posiłek lub słodki poczęstunek. Każdy z zawodników otrzymał koszulkę dedykowaną tej imprezie a najlepsi otrzymali statuetki i cenne nagrody.

Informacje i relacja z trasy regat realizowana przez zespół SailingNet były na bieżąco publikowane i udostępniane w Internecie, przez co na żywo mogliśmy obserwować przebieg regatowej rywalizacji. Kolejności na bojach, wideo ze starów i mety wraz z aktualizacją wyników po każdym wyścigu.

Link do relacji z MMPSKO tutaj

https://www.facebook.com/events/2053096064844566/?active_tab=discussion

Pełne wyniki tutaj:

http://2021.sailingnet.pl/mmpsko/results.html

Zawodnikom na wodzie jak i na brzegu towarzyszyła ekipa fotograficzna, więc foto pamiątek z tej imprezy nie zabraknie. Oprawę fotograficzną realizowało Visit Mrzezyno.

Foto galeria z regat dostępna tutaj

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=SailingNet&set=a.226737422831893

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom, którzy w tym roku wzięli udział w Baltic Cup Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO.

Zapraszamy wszystkich ponownie do Dziwnowa za rok. Do zobaczenia!

Poniżej filmiki @krystian_news