Regaty w Pucku są pierwszymi regatami z cyklu Energa Sailing Cup. Pierwszy dzień był bardzo udany. Sprawna organizacja i sprzyjające warunki wiatrowe pozwoliły przeprowadzić wszystkie zaplanowane na dziś wyścigi. Na linii startu stanęło w tych regatach 152 zawodników z grupy A. Wiatr podczas wyścigów był stosunkowo równy ale jego zmienny kierunek wymuszał na komisji wielokrotne korekty trasy. Tylko jeden start ruszył bez falstartów, których nie brakowało w pozostałych wyścigach. Po trzech wyścigach na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej wysunęli się:

  1. Patryk Kosmalski
  2. Sławomir Kapałka
  3. Igor Kuczys

Pamiętając o tym, że w sporcie walka toczy się do samego końca nie stawiamy kropki, licząc na to, że kolejne dwa dni dadzą wiele możliwości do sportowej rywalizacji. Jutrzejszy dzień zapowiada się optymistycznie pod względem warunków wietrznych a Komisja Sędziowska planuje rozegrać cztery wyścigi. Juto na akwen wypłyną również zawodnicy grupy B, którzy będą rywalizować na sąsiedniej trasie.

Organizator przygotował dla uczestników różne atrakcje. Pierwszego dnia odbyło się ognisko i grill przy muzyce szantowej a na sobotę planowane są turniej unihokeja i turniej kręglarski. Regatom towarzyszy równie ciekawy program imprez dodatkowych przygotowany przez Energa Sailing, w tym m.in. warsztaty żeglarskie.

Zapraszamy do obserwowania regat za pośrednictwem Internetu na www.news.sailingnet.pl

Przypominamy, że SailingNet prowadzi relacje tylko z trasy grupy A. Postaramy się w miarę możliwości na bieżąco liczyć i publikować wyniki z trasy grupy B. Na tych regatach można korzystać z nowego rozwiązania wprowadzonego przez SailingNet, jakim jest Tablica ogłoszeń online. Znaleźć tam można wszystkie najnowsze komunikaty SG oraz organizatora.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki po pierwszym dniu regat

ZOBACZ

fb_SailingNet