Puchar KS Zatoka Puck 2024 zakończony

Żeglarska majówka w Pucku zakończona. Tradycyjny początek sezonu żeglarskiego wraz z pierwszymi dużymi regatami dla grupa A i grupy B w klasie Optimist zakończył się 4 maja w Pucku. Podczas oficjalnego zakończenia regat odbyło się także podsumowanie sezonu 2023 i nagrodzenie najlepszych zawodników w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Do rywalizacji w I Eliminacji do ME przystąpiło 172 zawodników. Pogoda była wyjątkowo łaskawa – słońce i wysoka jak na majówkę temperatura. Warunki wietrzne były wymagające, ale sportowy duch nie opuszczał młodych regatowców. Podczas czterech dni regat z powodzeniem udało się przeprowadzić 11 wyścigów przy wietrze, który oscylował od 6 do 15 węzłów. Wyścigi były pełne emocji, a tabela wyników przypominała „Roller Coasters”. Rywalizacja trwała do samego końca, liczył się każdy punkt i miejsce na mecie.

Najlepsze noty wśród dziewcząt osiągnęły:   🥇 Alicja Saj,  🥈 Antonina Dziekańska, a tuż za nimi była  🥉 Emilia Paszek.

W klasyfikacji chłopców na podium stanął  🥇 Jan Marjański, tuż za nim  🥈 Maurycy Kosmowski i  🥉 Piotr Tutkowski.

3 maja do żeglarskiej rywalizacji w klasie Optimist dołączyła grupa 230 młodszych zawodników z grupy B. Na akwen zatoki puckiej wypłynęło wówczas łącznie ponad 400 jachtów tej klasy.  Widok był niesamowity, podobnie jak poziom sportowej rywalizacji podczas wyścigów. Warunki były zmienne i nie zawsze chętnie współpracowały z młodymi sportowcami. Udało się ukończyć 6 wyścigów w grupie B, a na podium stanęli:  🥇 Stanisław Olszanowski,  🥈 Jan Waśkiewicz oraz  🥉 Jan Pietuszko.

Najlepsze wyniki wśród dziewcząt wywalczyły:  🥇 Helena Radziwon,  🥈 Lena Herba i  🥉 Maria Januszewska.

Pełne wyścigi z regat w Pucku znajdziesz tutaj:

Wśród zawodników rozlosowano cenne nagrody jak żagle regatowe oraz żeglarskie gadżety.

Regaty z powodzeniem można było obserwować za pomocą relacji w Internecie. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat znajdziesz tutaj:

📷 Zapraszamy do oglądania fotogalerii z tych regat, którą znajdziesz na fb SailingNet Team i relacji.

🎥  Zakończenie regat

Dziękujemy za udział i obserwowanie regat. Zapraszamy na kolejne regaty!

#SailingNet #regaty #optimist #psko #regatyPuck #OPPA #OPPB

 

 

Optimistyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Pucku

Żeglarska majówka w Pucku zakończona. Tradycyjny początek sezonu żeglarskiego wraz z pierwszymi dużymi regatami dla grupa A i grupy B w klasie Optimist zakończył się 3 maja w Pucku. Podczas oficjalnego zakończenia regat odbyło się także podsumowanie sezonu 2021 i nagrodzenie najlepszych zawodników w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.🏆
Do rywalizacji w I Eliminacji do MŚ i ME przystąpiło 235 zawodników z czterech krajów, w tym z Polski, Litwy, Czech i Łotwy 🇵🇱 🇱🇹 🇱🇻 🇨🇿. Warunki były wymagające, ale sportowy duch nie opuszczał młodych regatowców.💪 Podczas czterech dni regat z powodzeniem udało się przeprowadzić 12 wyścigów przy wietrze, który oscylował od 5 do 15 węzłów.🌊 Wyścigi były pełne emocji, a tabela wyników przypominała „Roller Coasters”🎰. Rywalizacja trwała do samego końca, liczył się każdy punkt i miejsce na mecie.
🏆Najlepsze noty wśród dziewcząt osiągnęły: 🥇Kaja Śledzińska i 🥈Alicja Dampc z CHKŻ Chojnice, a tuż za nimi była 🥉Julia Padzik z OPTI CWM Gdynia. W klasyfikacji chłopców na podium stanął 🥇Mikołaj Głąb reprezentujący Nauticus Yacht Club Olsztyn, tuż za nim 🥈Jakub Kuraś z JKW Poznań i 🥉Wojtek Wójcik z TS „Kuźnia” Rybnik.
2 maja do żeglarskiej rywalizacji w klasie Optimist dołączyła grupa 193 młodszych zawodników z grupy B. Na akwen zatoki puckiej wypłynęło wówczas łącznie ponad 400 jachtów tej klasy. ⛵⛵⛵Widok był niesamowity, podobnie jak poziom sportowej rywalizacji podczas wyścigów. Warunki były zmienne i nie zawsze chętnie współpracowały z młodymi sportowcami. Udało się ukończyć 7 pełnych wyścigów w grupie B, a na podium stanęli: 🥇Adam Szymankiewicz z ŻMKS Poznań, 🥈Wiktor Kruszyński z YK Stal Gdynia oraz 🥉Piotr Sołtysiak reprezentujący CHKŻ Chojnice. Najlepsze wyniki wśród dziewcząt wywalczyły: 🥇Agata Kowalska z MOS Iława, 🥈Gabriela Friedrich z KS Zatoka Puck i 🥉Elżbieta Psiuk z TS „Kuźnia” Rybnik.
Pełne wyścigi z regat w Pucku znajdziesz tutaj:
Wśród zawodników rozlosowano cenne nagrody jak żagle regatowe oraz żeglarskie gadżety. Regaty z powodzeniem można było obserwować za pomocą relacji w Internecie. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat znajdziesz tutaj:
➡Wydarzenie na FB – https://bit.ly/3KlQMse
Zapraszamy do oglądania fotogalerii z tych regat, którą znajdziesz na fb SailingNet Team i relacji.
Dziękujemy za udział i obserwowanie regat. Zapraszamy na kolejne regaty!

Pierwszy dzień podwójnych regat w Pucku

Do żeglarskiej rywalizacji w klasie Optimist dołączyła grupa 193 młodszych zawodników z grupy B. Na akwen zatoki puckiej wypłynęło dziś łącznie ponad 400 jachtów. Widok był niesamowity, podobnie jak poziom sportowej rywalizacji podczas wyścigów. Warunki były zmienne i nie zawsze chętnie współpracowały z młodymi sportowcami. Nie mniej jednak udało się ukończyć 4 pełne wyścigi w grupie B i 3 wyścigi w grupie A.

Dla zawodników OPPA, którzy walczą o awans MŚ i ME dzisiejszy dzień przyniósł wiele przetasowań w tabeli wyników. Żeglarstwo to sport, w którym trzeba walczyć do końca. bo każdy wyścig może wiele zmienić. Jutro walczymy dalej, czekając na kolejną porcję żeglarskich emocji. Aktualne wyniki po dzisiejszych zmaganiach możesz zobaczyć tutaj:
https://bit.ly/3s5MQ8z OPPA
https://bit.ly/3vyT5nj OPPB

Regaty z powodzeniem możesz obserwować również przez Internet. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat dostępne tutaj:
✅Strona regat: http://puck.sailingnet.pl
✅Wydarzenie na FB – https://bit.ly/3KlQMse

Pierwszy dzień eliminacyjnych regat w Pucku

Trzy zaplanowane na dziś wyścigi zostały przeprowadzone zgodnie z planem. Na starcie stanęło ponad 230 zawodników z grupy OPPA, którzy walczą o możliwość reprezentacji Polski na MŚ i ME. Poziom rywalizacji jest wysoki, a zaangażowanie młodych regatowców rośnie z dnia na dzień. ⛵️⛵️
Pierwszego dnia regat w Pucku na akwenie regat zawodnicy pokazali pełny wachlarz żeglarskich możliwości, zaczynając od sprawnego i czystego startu, a kończąc na falstarcie generalnym. Na trasie nikt się nie oszczędzał, wszyscy walczyli o każdy punkt i miejsce na mecie.
Po udanych trzech wyścigach powrót do portu i słodkie pączki przygotowane przez organizatora. Wyniki po pierwszym dniu znajdziesz tutaj: https://bit.ly/3KwrJTp🏆
👉Jutro kolejna porcja żeglarskich emocji. Zaczynamy o 11.00.
Regaty z powodzeniem możesz obserwować również przez Internet. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat dostępne tutaj:📱
✅Wydarzenie na FB – https://bit.ly/3KlQMse

Za nami kolejna edycja regat Puchar KS Zatoka Puck 2019

I eliminacje do MŚ i ME 2019

Czterodniowe regaty w Pucku zakończyły się na rozegranych 10 wyścigach w grupie OPP A. Rywalizacja na akwenie regat trwała trzy dni, ponieważ pierwszego dnia ze względu na zbyt silny wiatr i niską temperaturę wyścigi zostały odwołane. Mimo majówki pogoda nie rozpieszczała zawodników. Każdy wyścig zauważalnie zmieniał wyniki. Na podium regat w Pucku w OPP A stanęli:

1. Ignacy Oźminkowski
2. Jeremi Szczukowski
3. Jacek Kalinowski

Wśród dziewcząt trójka najlepszych to:
1. Paulina Rutkowska
2. Ewa Lewandowska
3. Maja Kwiek

Kolejne eliminacje do ME i MŚ w Dziwnowie.

Na sąsiedniej trasie w grupie OPP B łącznie przeprowadzono 7 wyścigów. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta i Starosty Puckiego. Zwycięstwo w tej klasie wywalczyli:

1. Igor Kawałko
2. Zuzanna Borucka
3. Igor Grzelak

Organizator i sponsorzy regat przygotowali dla zawodników ciekawe i wartościowe nagrody. Do wygrania był sprzęt żeglarski, żagle i wiele innych ciekawych gadżetów. Regaty przebiegały bardzo sprawnie i profesjonalnie. Na bieżąco realizowana była relacja online prowadzona przez zespół SailingNet.

Pełne wyniki dostępne:

Relacja z trasy TUTAJ

Galeria zdjęć TUTAJ

Uroczyste zakończenie regat

 

OPP A srebrna W10 meta

1. POL 1906Gustaw KwiekKS SpĂłjnia Warszawa
2. POL 2007Alicja MichalewskaSSW MOS Iława
3. POL 1753Michał JankowskiKS AZS AWFiS Gdańsk
4. POL 3553Antoni NazimekJKW Poznań
5. POL 1988ANTONI KILISZEKMKS "DwĂłjka" Warszawa
6. POL 2032Fabian KociędaOPTI CWM GDYNIA
7. POL 1230Aleksandra BoruckaAZS Poznań
8. POL 2170Jan FukGiĹźycka Grupa Regatowa
9. POL 2008Maciej KasprzakSSW MOS Iława
10. POL 1776Michał MaziarkaYKP Gdynia
11. POL 2138Max BerlińskiYKP Gdynia
12. POL 194Krzysztof Szczodrowski CHKĹť Chojnice
13. POL 2206HANNA KORSAKMKS "DwĂłjka" Warszawa
14. POL 1851PATRYCJA KURPIEWSKAMKS "DwĂłjka" Warszawa

OPP A złota W10 meta

1. POL 1865Paulina RutkowskaYKP Gdynia
2. POL 2177Patryk CHEŁKOWSKIGişycka Grupa Regatowa
3. POL 100Krzysztof OłowiakYKP Gdynia
4. POL 2403Pola Schmidt CHKĹť Chojnice
5. POL 920Maksymilian KruczyńskiAZS Poznań
6. POL 2030Adam TurczynowiczKS SpĂłjnia Warszawa
7. POL 2068Kacper BąkKŻ Horn Kraków
8. LTU 56Vykintas MizgirisNeringos sporto mokykla
9. POL 1716Bartłomiej HekselKN Lider Kraków
10. POL 2000Ignacy OĹşminkowskiKS SpĂłjnia Warszawa
11. POL 1444Oskar PontoYKP Gdynia
12. POL 1975Maja KwiekKS SpĂłjnia Warszawa
13. POL 2219Aleksander BuryYKP Gdynia
14. CZE 812Ondřej ŠindelkaMYK
15.8168--
16. POL 3404SZYMON ROZUMMKS "DwĂłjka" Warszawa
17. POL 2101Mikołaj BazyliKSW BALTIC DZIWNÓW
18. POL 1751Jacek Kalinowski CHKĹť Chojnice