V Puchar Admirała w Dźwirzynie 2019 – podsumowanie regat

7 lipca zakończyły się regaty o Puchar Admirała w Dźwirzynie. Na akwen zawodów wypłynęło 59 Optimstów OPPB, 23 jachty klasy Laser i 6 w klasie ISA 407. Ponadto w regatach brało udział ponad 30 zawodników z grupy OPPC, którzy rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

Pierwszy dzień w Dźwirzynie przywitał uczestników regat deszczową aurą, ale woda żeglarzom nie straszna i mimo to po oficjalnym otwarciu regat, przywitaniu zaproszonych gości i sponsorów żeglarze wypłynęli z portu. Komisja sędziowska przygotowała trasę w kształcie trapezu ze śledziem. Warunki były wymagające a wiatr na tyle silny, że nie wszyscy zawodnicy ukończyli wszystkie wyścigi przeprowadzone tego dnia. Wszystkie klasy zakończył dzień na czterech kompletnych wyścigach. Pełne wyniki, jak również relację z trasy regat realizowaną przez zespół SailingNet można było znaleźć tutaj. Na relacji dostępnej w Internecie znajdziecie zdjęcia i filmy z trasy, starty i kolejności, informacje o wynikach i wzmianki o atrakcjach na brzegu. Warto tam zaglądać!

Na trasie regat trwała walka o każdą pozycję na linii mety. Mimo deszczu i silnego wiatru zawodnicy nie oszczędzali sił i z zaangażowaniem zakończyli dzień po czterech startach.

W tym czasie na mniejszym portowym akwenie trwały równie ciekawe i emocjonujące zawody młodszych kolegów. Zawodnicy z OPPC rywalizowali na wyznaczonej przez komisję sędziowską trasie w swoich kategoriach wiekowych dostosowanych do ich możliwości. Świetnie bawiły się dzieci jak i dorośli. Organizator cierpliwie tłumaczył wszystkim młodym zawodnikom zasady. W tych mini regatach brały udział dzieci już od 5 roku życia, pływając na mniejszych żaglach lub rumplach.

Drugiego dnia ze względu na zbyt silny wiatr wyścigi zostały odwołane. Wyniki z pierwszego dnia zostały wynikami ostatecznymi. Na uroczystym zakończeniu regat zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy. W puli nagród znalazły się atrakcyjne gadżety jak drony, głośniki, czy sprzęt żeglarski.

Nagrody wręczano w kategoriach wiekowych do 11 i 13 lat z podziałem na chłopców i dziewczynki. Nagrody otrzymali również najmłodsi zawodnicy regat.

Dźwirzyno to świetne miejsce do żeglowania, zarówno dla doświadczonych regatowców jak i początkujących adeptów tego sportu. Szerokie możliwości tego miejsca jakim są dwa akweny w tym morski, dają ogromne możliwości dla uprawiania sportów wodnych dla całych rodzin. Duże wsparcie i zaangażowanie organizatorów regat, w tym samorządu Gminy Kołobrzeg wspierającej rozwój żeglarstwa w regionie sprawia, że to miejsce staje się bardzo atrakcyjne dla żeglarzy. Zapraszamy do Dźwirzyna na kolejne regaty.

V Puchar Admirała w Dźwirzynie – I dzień regat

W sobotę 6 lipca zakończył się pierwszy dzień regat Puchar Admirała w Dźwirzynie. Na akwen zawodów wypłynęło 59 Optimstów OPPB, 23 jachty klasy Laser i 6 w klasie ISA 407. Ponadto w regatach brało udział ponad 30 zawodników z grupy OPPC, którzy rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

Dzień w Dźwirzynie przywitał uczestników regat deszczową aurą, ale woda żeglarzom nie straszna i mimo to po oficjalnym otwarciu regat, przywitaniu zaproszonych gości i sponsorów żeglarze wypłynęli z portu. Komisja sędziowska przygotowała trasę w kształcie trapezu ze śledziem. Warunki były wymagające a wiatr na tyle silny, że nie wszyscy zawodnicy ukończyli wszystkie wyścigi przeprowadzone tego dnia. Wszystkie klasy zakończył dzień na czterech kompletnych wyścigach. Pełne wyniki, jak również relację z trasy regat realizowaną przez zespół SailingNet znajdziecie tutaj. Na relacji dostępnej w Internecie znajdziecie zdjęcia i filmy z trasy, starty i kolejności, informacje o wynikach i wzmianki o atrakcjach na brzegu. Warto tam zaglądać!

Po wyścigach na zawodników i trenerów czekał ciepły obiad, zaś od samego rana uczestników regat częstowano słodkim ciastem, pączkami i kawą.

Na kolejny dzień planowane są trzy wyścigi, a potem oficjalne zakończenie regat i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. W puli nagród znalazły się atrakcyjne gadżety jak drony, głośniki, czy sprzęt żeglarski.

  • Oficjalna strona regat: TUTAJ.
  • Relacja z trasy: TUTAJ
  • Galeria zdjęć: TUTAJ

OPP B kolejność na boi nr 1 w4

1. POL 479Filip Harasimowicz- KrysztofiakUKŻ Błękitni Grzybowo
2. POL 1778Marcel RumińskiMKŻ Żnin
3. POL 2625Kornelia DobaczewskaMKĹť Ĺťnin
4. POL 1945Zuzanna ZielińskaMKŻ Żnin
5. POL 1611Matylda BrelińskaMKŻ Żnin
6. POL 2026PATRYCJA CHINIEWICZM.U.K.ŝ BAŁTYK MIELNO
7. POL 1479Zuzanna SzymanowiczUKŻ Błękitni Grzybowo
8. POL 15861Andrzej GrochalUKŻ Błękitni Grzybowo
9. POL 2634Angela ZubelMKĹť Ĺťnin
10. POL 1376Justyna JurkowskaMKĹť Ĺťnin
11. POL 1601Maja StormannUKŻ Błękitni Grzybowo
12. POL 922Jakub PodgĂłrny KS Centrum Ĺťeglarskie Szczecin

OPPB kolejność po boi nr 1

1. POL 2026PATRYCJA CHINIEWICZM.U.K.ŝ BAŁTYK MIELNO
2. POL 1945Zuzanna ZielińskaMKŻ Żnin
3. POL 2634Angela ZubelMKĹť Ĺťnin
4. POL 1611Matylda BrelińskaMKŻ Żnin
5. POL 2625Kornelia DobaczewskaMKĹť Ĺťnin
6. POL 922Jakub PodgĂłrny KS Centrum Ĺťeglarskie Szczecin
7. POL 479Filip Harasimowicz- KrysztofiakUKŻ Błękitni Grzybowo
8. POL 1307Bartosz PeczkaMKĹť Ĺťnin
9. POL 1735Bartosz DyniaMKĹť Ĺťnin
10. POL 1601Maja StormannUKŻ Błękitni Grzybowo
11. POL 1200Piotr SołtysiakCHKŻ Chojnice