Mistrzowie klasy Optimist w kategorii do lat 9

W Sarnówku koło Iławy odbyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist w kategorii wiekowej do lat 9. W rywalizacji wzięło udział 52 chłopców i 29 dziewczynek. Regaty trwały trzy dni od 28 do 30 lipca, podczas których przeprowadzono 7 wyścigów. Warunki wiatrowe były umiarkowane co w tej kategorii wiekowej było bardzo sprzyjające. Pogoda nie rozpieszczała młodych żeglarzy prezentując pełen wachlarz swoich umiejętności. Był deszcz, burza i momentami porywisty wiatr. Były momenty z przyjemnym słońcem i pogodowym oknem. Po każdym dniu wyścigów na uczestników regat czekały poczęstunki przygotowane przez sponsorów regat.

Regaty były relacjonowane w Internecie za pośrednictwem relacji prowadzonej przez zespół SailingNet. O tym jak się bawiliśmy możecie zobaczyć tutaj. O regatach było głośno również w telewizji, która odwiedziła naszych żeglarzy i rozmawiała z młodymi adeptami tego sportu.

Na zakończeniu regat wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od organizatora i sponsorów regat, a najlepszych zawodników od 10-tego miejsca nagrodzono dyplomami i nagrodami. Na szyjach zawodników na podium zawisły medale Polskiego Stowarzyszenia klasy Optimist.

A oto wspomniana klasyfikacja TOP 10:

Kategoria dziewcząt:

1 POL 100 Irma Widomska UKS Żegluj Lublin
2 POL 2158 Barbara Maciejewska KLUB SPORTOWY SPÓJNIA-WARSZAWA
3 POL 902 Hanna Szyplińska UKS Szkwał Legionowo
4 POL 1801 Anna Ślusarska AZS Uniwersytet Warszawski
5 POL 3625 Magdalena Urzędowska UKŻ Siódemka Białystok
6 POL 1924 Aleksandra Grochowska Nauticus Yacht Club Olsztyn
7 POL 1945 Lidia Zdzierak MKŻ Żnin
8 POL 2184 Maja Kostrzewa Energa Giżycka Grupa Regatowa
9 POL 3773 Maria Komorowska OPTI CWM Gdynia
10 POL 8 Kornelia Studzińska Mrągowska Grupa Regatowa

Kategoria chłopców:

1 POL 2605 Mateusz Skowroński OPTI CWM Gdynia
2 POL 1271 Gustaw Jankowski TKŻ Toruń
3 POL 2124 Jan Rusnak UKS Żeglarz Wrocław
4 POL 2157 Filip Werpachowski KLUB SPORTOWY SPÓJNIA-WARSZAWA
5 POL 3676 Leon Kolasiński OPTI CWM Gdynia
6 POL 1018 Filip Sołtysiak CHKŻ Chojnice
7 POL 1611 Filip Tucholski MKŻ Żnin
8 POL 3731 Hubert Kasztelan Nauticus Yacht Club Olsztyn
9 POL 3401 Wojciech Mączka TKŻ Toruń
10 POL 1363 Jerzy Fursewicz Energa Giżycka Grupa Regatowa

Pełne wyniki regat dostępne tutaj

Uroczyste zakończenie regat tutaj

Mistrzostwa PSKO do lat 9 zakończone

W ciągu trzech dni udało sie przeprowadzić 7 wyścigów.  Ostatni dzień ze względu na zmienny kierunek wiatru nie pozwolił  na dalszą rywalizację. Po kilku próbach prowadzenia procedur startowych wyścigi były przerywane. Ostatecznie wyniki z dnia poprzedniego zyskały status oficjalnych i są wynikami końcowymi.

Podczas oficjalnego zakończenia regat na podium stanęli najlepsi w swoich kategoriach po siedmiu wyścigach.

Wśród chłopców OPEN: František Burda z Czech, Mateusz Piskorz z Krakowa i Patrick Štafa z Czech.

Mistrzami PSKO do lat 9 zostali:

kat. dziewcząt

 1. Weronika Grala Giżycka Grupa Regatowa
 2. Emilia Paszek KS AZS AWFiS Gdańsk
 3. Alicja Saj  YK Stal Gdynia.

kat. chłopców

 1. Mateusz Piskorz  UKŻ Horn Kraków
 2. Kajetan Liszewski  OPTI CWM Gdynia
 3. Konrad Czech  OPTI CWM Gdynia

Zawodnicy, którzy wywalczyli podium otrzymali medale, bon na sprzęt żeglarski oraz voucher do Strefy Premium SailingNet. Wszyscy zawodnicy biorący udział w regatach otrzymali zestaw pamiątkowych gadżetów od organizatora oraz dyplom uczestnictwa w Mistrzostwach PSKO. Wśród chłopców medale Mistrzostw PSKO zostały wręczone wśród polskich zawodników, którzy zajęli pierwsze trzy pozycje. Wśród najmłodszych zawodników regat w wieku 6, 7 i 8 letnich rozdano medale, których inicjatorem jest trener Krzysztof Kocięda. Medale zostały ufundowane przez państwa Wyżychowskich, rodziców zawodnika z OPPA, za co bardzo dziękujemy.

Regaty w Tarnobrzegu są świetnym miejscem dla żeglarzy klasy Optimist i nie tylko. Bardzo czysta woda, która jest rzadko spotykana w polskich jeziorach jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Miła i wesoła atmosfera sprzyja integracji dzieci między klubami, a liczne atrakcje w okolicy zapraszają do wspólnej zabawy.

Każdego dnia organizator dbał o poczęstunek dla uczestników regat a dla najmłodszych zawsze przygotowywał atrakcyjną niespodziankę.

Podczas regat na bieżąco trwała relacja prowadzona przez zespół SailingNet, podczas której można było oglądać wszystkie starty, kolejności na pierwszym znaku, podsumowania dnia z filmami i rozmowami z zawodnikami, a także foto galerie i informację organizacyjne. Wyniki były udostępniane po kilku minutach po zamknięciu mety. W imieniu SailingNetu dziękujemy wszystkim obserwatorom regat i zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony regat – www.tarnobrzeg.sailingnet.pl, gdzie można znaleźć materiały z regat w Tarnobrzegu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom za udział w regatach i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do Tarnobrzegu na kolejne regaty.

 • Pełne wyniki dostępne tutaj
 • Relacja dostępna tutaj
 • Kanał YouTube tutaj
 • Galeria zdjęć dostępna tutaj
 • Strefa Premium tutaj
1 2 3 6