Podsumowanie 27. edycji regat Memoriału Ottona Weilanda

W niedzielę, 19 maja, zakończyła się 27. edycja regat Memoriału Ottona Weilanda, która odbyła się w ciągu trzech dni. W rywalizacji wzięło udział 259 zawodników, a przeprowadzono łącznie sześć wyścigów. Pierwsze dwa dni zmagań charakteryzowały się silnym wiatrem, natomiast w niedzielę warunki pogodowe uniemożliwiły przeprowadzenie dalszych wyścigów.

Wyniki

Kategoria Dziewcząt:

 1. Matylda Szafranek (OŚ AZS Poznań)
 2. Lena Herba (YK Stal Gdynia)
 3. Helena Radziwon (KŻ Horn Kraków)

Kategoria Chłopców:

 1. Ignacy Sobczak (Sailing Legia Warszawa)
 2. Marcel Frydrychowicz (TKŻ Toruń)
 3. Stanisław Olszanowski (OŚ AZS Poznań)

Kategoria Dziewczęta do lat 9:

 1. Martyna Śmiglak (JKW Poznań)
 2. Salma Essaadi (LKS Charzykowy)
 3. Róża Kowalik (Opti CWM Gdynia)

Kategoria Chłopcy do lat 9:

 1. Mikołaj Buchowski (JKW Poznań)
 2. Jan Brdulak (KS Spójnia Warszawa)
 3. Piotr Krajewski (KS Spójnia Warszawa)

Atrakcje towarzyszące

Oprócz emocjonujących zmagań na wodzie, organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji na lądzie, w tym turniej piłki nożnej oraz park rozrywki dla dzieci. Zawodnicy mogli również liczyć na poczęstunek i lody na ochłodę po zejściu z wody.

W sobotę, zgodnie z tradycją, odbyło się losowanie nagród o łącznej wartości 10 000 zł przy maszcie flagowym, po czym uczestnicy spotkali się na wspólnym posiłku w świetlicy klubowej. Zakończenie regat w niedzielę uwieńczono ceremonią wręczenia trofeów, talonów pieniężnych oraz pucharów. Dodatkowo uhonorowano najmłodszych uczestników regat.

Puchar przechodni Memoriału Ottona Weilanda zdobyła Matylda Szafranek z OŚ AZS Poznań.

Relacje i podsumowanie

Przebieg regat można było śledzić na żywo dzięki transmisjom internetowym realizowanym przez SailingNet Team. Wyniki, informacje oraz galerie zdjęć z wydarzenia są dostępne na stronach SailingNet Team.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za ich wysiłek i osiągnięcia!

📷 Zapraszamy do oglądania fotogalerii z tych regat, którą znajdziesz na fb SailingNet Team i relacji.

🎥  Zakończenie regat

25 edycja regat Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach

Trzy dni optymistycznego żeglowania na jeziorze Charzykowskim i osiem udanych wyścigów. Do tego 172 zawodników na linii startu i świetna zabawa na wodzie i brzegu. Tak w tym roku wyglądał Memoriał w Charzykowach, który w tym sezonie odbywa się w tle obchodów 100-lecia klubu i Żeglarstwa Polskiego.

Sprzyjające warunki wiatrowe miło zaskoczyły młodych żeglarzy, którzy licznie stawili się na regatach w Charzykowach. „Takiego wiatru na Memoriale to jeszcze nie było” – słyszało się od zawodników w porcie drugiego dnia rywalizacji. Były to regaty na których nie było czasu na nudę. Od rana wyścigi i duża dawka żeglarskiej adrenaliny, a po powrocie na brzeg poczęstunek przygotowany przez organizatora i dodatkowe atrakcję. Turniej piłki nożnej cieszył się dużym zainteresowaniem a emocje, które mu towarzyszyły sięgały zenitu. Dla rodziców i obserwatorów żeglarskich zmagań rodzice CHKŻ Chojnice przygotowali słodki poczęstunek i kawę.

XXV Memoriał Ottona Weilanda to regaty z długoletnią tradycją, które zaliczają się do rankingu Pucharu Polski a w tym roku po zwycięstwo w tej imprezie sięgnęli zawodnicy z klubu, który obchodzi 100-lecie powstania. CHKŻ Chojnice i jego reprezentanci Zofia Gil i Piotr Sołtysiak zdobyli najwyższe trofea sprawiając tym idealny prezent na 100-lecie klubu i Żeglarstwa Polskiego, które jest obchodzone w tym sezonie w Charzykowach. Dla najlepszych zawodników regat przygotowano statuetki oraz nagrody w tym żagle JSail dla zwycięzców klasyfikacji chłopców i dziewcząt. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano cenne nagrody w tym głośniki i słuchawki, power banki, wimple, taimery, obejmy, czapki żeglarskie, rękawiczki i gadżety regatowe.

Żeglarskie emocję wraz z zawodnikami można było obserwować na bieżąco w Internecie za pośrednictwem relacji realizowanej przez zespół SailingNet Team.

Link do pełnej relacji i wyników, które podczas regat były dostępne po każdym wyścigu znajdziesz tutaj

Galeria zdjęć z trasy wyścigów @ SailingNet dostępna tutaj

Zapraszamy na kolejną edycję regat Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach już za rok.

Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach ze 100-leciem Polskiego Żeglarstwa w tle

Pierwszy dzień regat pozytywnie zaskoczył młodych żeglarzy, którzy w stawce ponad stu siedemdziesięciu zawodników rywalizowali na jeziorze Łukomie. Z powodzeniem przeprowadzono dwa pełne wyścigi dla każdej z trzech grup. Trzeci wyścig ukończyła tylko pierwsza grupa. Dla kolejnych warunki osłabły na tyle, że kontynowanie rywalizacji musiało zostać przerwane.

Już jutro dalszy ciąg rywalizacji. Aktualnie w regatach prowadzi zawodnik klubu gospodarzy ChKŻ Chojnice Piotr Sołtysiak wraz z klubową koleżanką Zosią Gil na drugiej pozycji. Na trzeciej pozycji po dwóch wyścigach jest Klaudia Lipińska z JKW Poznań. Regaty potrwają do niedzieli, kiedy poznamy zwycięzców w kategorii chłopców i dziewcząt a także zwycięzcę w kategorii open, który zdobędzie Puchar 100-lecia CHKŻ, który będzie tradycyjnym trofeum regat Memoriał Ottona Weilanda.

Obserwuj regaty za pomocą relacji realizowanej przez zespół SailingNet Team i bierz udział w emocjach, które towarzyszą zmaganiom młodych regatowców. Link do relacji i aktualnych znajdziesz tutaj:

Obserwuj wydarzenie fb i śledź wyścigi w dyskusji 👍
✅Relacja i galeria zdjęć https://bit.ly/3L3sLWU

 

Memoriał Ottona Weilanda 2021

Kolejna odsłona regat z ponad 20 letnią tradycją za nami.

W regatach wzięło udział ponad 200 zawodników. Na starcie w grupie OPPB stanęło 185 zawodników. Grupa A była mniej liczna ale równie dzielnie walczyła na startach. Warunki pierwszego dnia nie sprzyjały żeglarskiej rywalizacji i nie pozwoliły na zejście na wodę. Dzień minął pod znakiem flauty. Drugi dzień rozpoczął się od czekania na sprzyjającą aurę, która niebawem nadeszła. Zawodnicy wypłynęli na akwen regat. Z powodzeniem ukończono dwa pełne wyścigi oraz rozpoczęto wyścig trzeci. Ostatniego nie udało się rozstrzygnąć dla zawodników z ostatniej grupy kolorystycznej OPPB. Wyścig ten został przełożone na kolejny dzień. Zawodnicy z niepokojem czekali na wznowienie procedury, która miała zadecydować o wszystkim. Dzięki możliwości ukończenia tego wyścigu regaty zostały uznane za ważne i dołączą do rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist www.psko.pl.

Zakończenie regat rozpoczęło nagrodzenie najmłodszych zawodników regat. Byli to Maja z KSW Baltic Dziwnów i Eryk z AZS Warszawa. Nagrody dla najmłodszych żeglarzy ufundował SailingNet Team.

Na najwyższych stopniach podium w grupie B stanęły: Maja Harasimowicz-Krysztofiak reprezentująca KSW Baltic Dziwnów, Laura Urbańska z JKW Poznań i Marta Gajdzińska z AZS Poznań.

Najlepsi w kategorii chłopców byli: Piotr Sołtysiak reprezentujący Chojnicki Klub Żeglarski, Aleksander Lenart z KSW Baltic Dziwnów i Radosław Dudkiewicz reprezentant LKS Charzykowy.

Najlepsi w OPP A byli: Jakub Wegiera z UKS Sindbad Legionowo, Franek Zając z Gdański Klub Żeglarski, Hubert Kruczyński z AKŻ Nakielno

Najlepsi zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 12 do 1 zostali nagrodzeni tradycyjnymi pucharami. Nagrody rzeczowe takie jak ster, miecz, balony balastowe, wimple, pokrowce i wiele innych akcesoriów zostało rozlosowanych wśród wszystkich uczestników regat.

Po każdym dniu rywalizacji organizator przygotował dla młodych regatowców ciepły poczęstunek a na koniec regat każdy z zawodników otrzymał słodki poczęstunek. Pełną relację i obsługę wyników dla obserwatorów regat prowadził zespół SailingNet. Podgląd z wydarzeń na trasie został udostępniony na relacji w wydarzeniu fb @Memoriał Ottona Weilanda

Pełne wyniki tutaj
Relacja SN tutaj
Foto galeria tutaj
Strona regat tutaj

Zapraszamy na kolejną, jubileuszowa edycję tych regat w przyszłym roku.
Do zobaczenia!

Zespół SailingNet

II dzień regat Memoriał Ottona Weilanda – Charzykowy 2021

Dzień udany. Udało się przeprowadzić dwa kompletne wyścigi dla wszystkich grup. Trzeci popłynęli zawodnicy z OPPA i grupy z żółtą i niebieską wstążką na maszcie. Jutro dzień rozpoczniemy od dokończenia wyścigu w zielonej grupie OPPB. Warunki na akwenie były zmienne i wymagające. Wybór odpowiedniej strategii często przesądzał o ostatecznym wyniku na mecie.

Pierwszego dnia wiatr w Charzykowach nas nie rozpieszczał. Czekaliśmy na niego cały dzień i ostatecznie dzień zakończyliśmy na tym czekaniu. Drugi dzień był bardziej optymistyczny i aktualnie tabela wyników wygląda tak:

OPP A

1 Jakub Wegiera UKS Sindbad Legionowo
2 FRANEK ZAJĄC Gdański Klub Żeglarski
3 Hubert Kruczyński AKŻ Nakielno

OPP B

1 Radosław Dudkiewicz LKS Charzykowy
2 Piotr Sołtysiak  CHKŻ Chojnice
3 Ida Kocięda  OPTI CWM Gdynia

Pełne wyniki

Przed nami dalsza część rywalizacji w dniu jutrzejszym. Trzymajcie kciuki za pomyślne warunki!

Puchar YKP Gdynia / Memoriał Ottona Weilanda

To dwie nadchodzące imprezy, które odbędą się w ten weekend i będą obsługiwane przez SailingNet Team.
W Gdyni, gdzie rywalizować będzie grupa OPPA: obsługa zdalna. Będziemy Was informować o nowych podziałach na grupy i oczywiście o WYNIKACH 😀 ⛵️ ⛵️ ⛵️
Powiadomienia o nowych wpisach:
W Charzykowach regaty grupy OPPB: pełna obsługa z relacją z trasy, fotorelacją i szybkimi wynikami.
Wyniki:
Relacja:
Powiadomienia o nowych wpisach:

Kolejna edycja Memoriału Ottona Weilanda w Charzykowach zakończona

Trzydniowe regaty w Charzykowach zakończyły się rozegraniem czterech wyścigów w grupie OPPA i OPPB. Pogoda pierwszego dnia nie sprzyjała żeglarskiej rywalizacji. Brak wiatru spowodował, że nie było możliwości zejścia na wodę. Drugi dzień był bardziej optimistyczny. Udało się przeprowadzić jeden pełny wyścig i rozpocząć kolejną serie, ale ukończyli ją tylko zawodnicy z OPPA i pierwsza grupa OPPB. Ostatniego dnia zawodnicy grupy B dokończyli drugi wyścig. Na zakończenie udało się puścić jeszcze dwa pełne wyścigi na których zakończyła się tegoroczna edycja Memoriału w Charzykowach.

Nagrodzono najlepszych zawodników z grupy OPPA, którymi byli zawodnicy z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego

 1. Jeremi Szczukowski – CHKŻ CHOJNICE
 2. Filip Nosol – CHKŻ CHOJNICE
 3. Zofia Prądzyńska – CHKŻ CHOJNICE

W grupie OPPB na podium wychodziło sześciu najlepszych chłopców i dziewcząt.

Wsród chłopców

 1. January Szczukowski – CHKŻ CHOJNICE
 2. Tymon Sochaj – KS AZS AWFiS Gdańsk
 3. Krzysztof Maksymowicz – KS Spójnia Warszawa
 4. Mateusz Tokarski UKS Żeglarz Wrocław
 5. Stanisław Ługowski – WTW Warszawa
 6. Karol Stachowski – Gdański Klub Żeglarski

Wśród dziewcząt

 1. Zuzanna Borucka – JKW Poznań
 2. Alicja Dampc– CHKŻ CHOJNICE
 3. Weronika Przeździecka – KS Spójnia Warszawa
 4. Marta Piotrowska – WTW Warszawa
 5. Kornelia Dobaczewska – MKŻ Żnin
 6. Matylda Brelińska – MKŻ Żnin

Trójkę najlepszych zawodników w kategorii do lat 9 również mogliśmy zobaczyć na podium podczas ceremonii zakończenia regat.

Wśród chłopców byli to

 1. Kamil Roman – Gdański Klub Żeglarski
 2. Piotr Sołtysiak– CHKŻ CHOJNICE
 3. Norbert Herba – YK Stal Gdynia

Najlepsze dziewczęta do lat 9 to

 1. Emilia Paszek – KS AZS AWFiS Gdańsk
 2. Ida Kocięda – OPTI CWM Gdynia
 3. Alicja Saj – YK Stal Gdynia

Zawodnicy z pierwszych trzech stopni podium odebrali vouchery SailingNet na dostęp do Strefy Premium. Puchary odebrali również najmłodsi zawodnicy.

Aktywnie spędzony czas podczas regat na orliku również został nagrodzony. Trzy najlepsze drużyny, które wywalczyły swój awans podczas turnieju piłki nożnej odebrały słodkie nagrody. Na trzecim stopniu podium był klub Sejk Pogoń Szczecina, drugi wywalczył OPTI CWM Gdynia a zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z MOS IŁAWA.

Na zakończeniu wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane wartościowe nagrody rzeczowe jak voucher na obóz sportowy od sponsora regat firmę KOMPAS, dwa żagle JSail, kapok i gadżety Roostera.

Zawodnicy mimo słabej kondycji wiatrowej miło spędzili czas w Charzykowach. Każdego dnia na zawodników czekał ciepły posiłek. Było ognisko z kiełbaskami a także tradycyjna na Memoriale rybka dla trenerów i rodziców. Zawodnicy chętnie korzystali z dostępnego zaplecza sportowego i kompleksu boisk na charzykowskim orliku.

Wszystkie wydarzenia z akwenu ale i brzegu mogli obserwować również rodzice, którzy nie mogli przyjechać do Charzyków. Pełną relację z wydarzenia prowadził w pełnej opcji SailingNet, licząc wynika zaraz po zamknięciu mety, udostępniając kolejności na znakach, podgląd foto i video. Relację z tegorocznego Memoriału Ottona Weilanda można znaleźć na stronie www.sailingnet.pl w zakładce REGATY/RELACJE.

Dziękujemy za miło spędzony czas podczas regat i zapraszamy do Charzyków na następne regaty.

OPP B3 W4 meta

1. POL 1879Igor GrzelakWTW Warszawa
2. POL 2102Krzysztof MaksymowiczKS SpĂłjnia Warszawa
3. POL 1758January Szczukowski CHKĹť Chojnice
4. POL 1246Hanna GębickaMKS "Dwójka" Warszawa
5. POL 1376Justyna JurkowskaMKĹť Ĺťnin
6. POL 1175Alicja DampcCHKĹť Chojnice
7. POL 1611Matylda BrelińskaMKŻ Żnin
8. POL 1523Olga WietekYK Stal Gdynia
9. POL 2151Jan RohdeSSW MOS Iława
10. POL 2625Kornelia DobaczewskaMKĹť Ĺťnin
11. POL 1403Kacper KibierszaYK Stal Gdynia

Meta OPPB 2 w4

1. POL 2042Tymon SochajKS AZS AWFiS Gdańsk
2. POL 1438Zuzanna BoruckaJKW Poznań
3. POL 1763Zuzanna LiedtkeSSW MOS Iława
4. POL 1491Mateusz TokarskiUKS Żeglarz Wrocław
5. POL 1278Daniel ŚmiałowskiŻMKS Poznań
6. POL 151Mikołaj MataczyńskiAZS Poznań
7. POL 1817Emilia PaszekKS AZS AWFiS Gdańsk
8. POL 167Gustaw ZalewskiTKŻ Toruń
9. POL 1921Jan MarjańskiKS AZS AWFiS Gdańsk
10. POL 1459Mateusz KuchowiczŻMKS Poznań

OPP B3 W4 kolejność na boi nr 2

1. POL 1879Igor GrzelakWTW Warszawa
2. POL 2102Krzysztof MaksymowiczKS SpĂłjnia Warszawa
3. POL 1523Olga WietekYK Stal Gdynia
4. POL 1775Wiktor MoisUKS NAVIGO Sopot
5. POL 1758January Szczukowski CHKĹť Chojnice
6. POL 1611Matylda BrelińskaMKŻ Żnin
7. POL 229Ignacy PospiesznyAZS Poznań

Meta OPPB 1 w4

1. POL 1307Bartosz PeczkaMKĹť Ĺťnin
2. POL 1138Michał KuchtynUKS Bryg Wrocław
3. POL 1624Wiktoria SajdakSYC Zefir-Drakkar Poraj
4. POL 1897Michał TrafalskiYK Stal Gdynia
5. POL 3409Bartosz BilickiSSW MOS Iława
6. POL 2110Konrad KuncYK Stal Gdynia
7. POL 1585Mateusz GrabowskiLKS Charzykowy
8. POL 1228Ada WilińskaAZS Poznań
9. POL 2078Stanisław ŁugowskiWTW Warszawa
10. POL 1548Andrzej ThomasYK Stal Gdynia