Udane regaty w Giżycku dla klasy Laser

Kończymy regaty w Giżycku zaliczając je do bardzo udanych i świetnie przeprowadzonych regat. Podczas trzech dni zawodów udało się zrealizować wyścigi tylko pierwszego i ostatniego dnia. Mimo wszystko łącznie odbyło się osiem wyścigów, podczas których udało się poczuć ducha sportowej rywalizacji. Na linii startu stanęło łącznie we wszystkich grupach 54 zawodników z klasy Laser. Na trasie zawodnicy ścigali się w trzech grupach: Laser 4.7 Mężczyzn, Laser Radial i Laser 4.7 Kobiet. Warunki wiatrowe były stosunkowo wyrównane i stabilne. Drugi dzień regat nie był korzystny dla żeglarzy ale ostatni odpracował to z nawiązką.

Każdego dnia organizator przygotowywał dla uczestników regat ciepły posiłek oraz dołożył wszelkich starań by nikt z regat z Giżycka nie odjechał z pustymi rękami. Dla każdego został przygotowany upominek a zwycięscy w swoich klasyfikacjach, otrzymali ciekawe i wartościowe nagrody. Do wygrania był sprzęt żeglarski, odzież regatowa itp. Najlepsi otrzymali pamiątkowe i bardzo pomysłowe statuetki.

W kategorii Laser Radial zwycięzcą został Stanisław Klimaszewski z klub MBSW/UKŻR GIŻYCKO. Druga pozycję wywalczył  Wojciech Klimaszewski z klubu MBSW/UKŻR GIŻYCKO a na trzecim stopniu podium uplasował się Michał Strupiński z klubu MBSW/UKŻR GIŻYCKO.

W Laser 4.7 Mężczyzn najlepszy był Tytus Butowski z klubu KS AZS AWFIS GDAŃSK, drugi stopień podium zdobył Michał Krasodomski z klubu KS AZS AWFIS GDAŃSK a na trzecim Mateusz Budzisz z klubu MKŻ ARKA GDYNIA.

W kategorii kobiet Laser 4.7 zwyciężczynią regat w Giżycku została  Wiktoria Gołębiowska z klubu MOS SSW IŁAWA, druga była Marta Weiss z klubu MBSW/UKŻR GIŻYCKO a trzecią pozycję wywalczyła Julia Rogalska z klubu MBSW/UKŻR GIŻYCKO.

Organizator przewidział również dodatkową klasyfikację wśród klubów, które przyjechały na regaty do Giżycka. Wyłonione najlepsze trzy kluby, których zawodnicy uplasowali się w pierwszych piątkach każdej kategorii. Zwyciężył klub z Giżycka, drugie miejsce zdobył AZS Gdańsk a trzecie MOS Iława. Wyróżnionym wręczono pamiątkowe statuetki.

Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom regat podobało się żeglowanie w Giżycku i chętnie będą tu wracać na kolejne regaty.

Wyniki online i relację z regat przygotował dla wszystkich obserwatorów regat SailingNet. Informację o tym co dzieje się na akwenie i na brzegu było można śledzić na bieżąco na stronie www.sailingnet.pl.

Do zobaczenia na kolejnych regatach.

Zespół SailingNet

1 2 3 7