MMPSKO – podsumowanie regat

Niedzielną (20 września 2020 roku), popołudniową dekoracją najlepszych zawodniczek i zawodników, została zakończona kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które od czwartku (17 września 2020 roku) były rozgrywane na dziwnowskim akwenie. Niestety, z uwagi warunki pogodowe, a konkretnie słaby wiatr (którego siła była poniżej zakładanego na zawody minimum), piątkowa rywalizacja po niemal całodziennym wyczekiwaniu w porcie, została odwołana. Sytuacja bardzo podobnie wyglądała też w sobotę, jednak prognoza na późne popołudnie pozwalała mieć nadzieję na odrobinę lepszy wiatr. Finalnie, udało się zejść na wodę i rozegrać dwa wyścigi, co pozwoliło otworzyć klasyfikację.

Wiatr dyktował też początek rywalizacji w niedzielę, która miała rozpocząć się szybciej niż pierwotnie planowano. Jeszcze przed 8.00 rano, marina była gotowych do wypłynięcia jachtów, jednak prognozowany na poranek wiatr wciąż nie nadchodził. Ostatecznie, sygnał do zejścia na wodę miał miejsce około godziny 11.00, a już na akwenie udało się rozegrać dwa kolejne wyścigi.

Łącznie, z planowanych 11 wyścigów udało się rozegrać 4, co stanowiło minimum do uznania regat za ważne (pozwalając jednocześnie włączyć uzyskane rezultaty do klasyfikacji generalnej). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentantka Szwecji, Adele Ramm-Ericson (klub KSSS), która wyprzedziła drugą w łącznej klasyfikacji Polę Schmidt (klub CHKŻ Chojnice) i trzecią Aleksandrę Bobrowską (klub Baltic Dziwnów).

W klasyfikacji chłopców, pierwsze miejsce zdobył również reprezentant Szwecji – Henric Wigforss (klub KSSS), wyprzedzając reprezentanta Włoch – Alexa Demurtasa (klub Fraglia Vela Riva) i trzeciego w tabeli, także ze Szwecji – Philipa Bjorkmana (klub MSS).

Poniżej podsumowanie regat przez organizatora – Arkadiusza Lenkowskiego

Oficjalna strona regat: www.polishoptimist.sailingnet.pl

Wyniki, relacja z wody, galeria zdjęć dostępne w Internecie.

MMPSKO 2020 – Dzień 1

Wczorajszą rejestracją (przeprowadzoną w czwartek 17 września 2020 roku), rozpoczęły się żeglarskie, Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Jest to jednocześnie jedno z największych wydarzeń regatowych tego sezonu w Polsce, które już po raz szósty zostanie rozegrane na dziwnowskim akwenie. Swój udział, poza zawodnikami z Polski, potwierdziły reprezentacje z Włoch, Szwecji, Czech, Niemiec (łącznie w zawodach weźmie udział 284 zawodników). Mając na względzie wszystkie uwarunkowania sanitarne, całe regaty zostaną przeprowadzone w specjalnej formule, która jest rekomendowana przez Polski Związek Żeglarski (kontakt personalny jest ograniczony do minimum, a 90% regatowych procedur jest realizowanych poprzez drogę internetową).

Na dzisiaj, tj. piątek 18 września 2020 roku, została zaplanowana pierwsza seria wyścigów, jednak z uwagi na słaby wiatr, rywalizacja została finalnie odwołana. Gotowe do zejścia na wodę jachty czekały do godziny 16.00, jednak w żadnym momencie dnia, wiatr nie był na tyle silny, aby można było myśleć o rozpoczęciu zawodów na wodzie. Pozostaje mieć nadzieję, że prognoza pogody na jutro, tj. sobotę, będzie bardziej łaskawa.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące tego wydarzenia, będzie można śledzić na oficjalnej stronie regat: www.polishoptimist.sailingnet.pl. Zawody potrwają do niedzieli.

Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO 2019

Kolejna międzynarodowa impreza w Dziwnowie, w której weźmie udział ponad 300 zawodników ⛵️
Już w najbliższy piątek 13-tego września, zobaczymy komu przyniesie szczęście ta wyjątkowa data 😉
Obserwujcie regaty razem z nami…
 
Przydatne linki tutaj ‼️

Mistrzostwa PSKO zakończone sukcesem!

Zakończyła się kolejna edycja regat – Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO w Dziwnowie. Zawodnicy mogli pokazać swoje umiejętności i wysoką formę sportową podczas ośmiu wyścigów. Podczas tegorocznych regat na linii startu można było zobaczyć 268 zawodników z dziesięciu krajów. Warunki były rożne od słabego wiatru pierwszego dnia po silny i bardzo wymagający podczas dwóch ostatnich. Rywalizacja trwała do samego końca. Po każdym dniu obserwowaliśmy bardzo duże zmiany na tabeli wyników. Ostatecznie najlepszy był Jonatan Roijer reprezentant Szwecji. Drugie miejsce na podium wywalczył Rafał Pogorzelski z CHKŻ Chojnice a na trzeciej lokacie zobaczyliśmy Caspara ILGENSTEINA reprezentującego Niemcy. Wśród dziewcząt w pierwszej trójce mogliśmy zobaczyć dwie polskie reprezentantki na drugim i trzecim stopniu podium, Agnieszkę Pawłowską z CHKŻ Chojnice i Ewę Lewandowską z KS AZS AWFiS Gdańsk. Najlepsza w kategorii dziewcząt była Louisa Müller z Niemiec. Podczas uroczystego zakończenia regat nagrodzono najlepszych zawodników w swoich kategoriach wręczając im pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Organizator zorganizował wśród wszystkich zawodników losowanie nagrody głównej, którą była nowa łódka klasy Optimist firmy BlueBlue.

Przebieg regat był bardzo sprawny a ich organizacja w Dziwnowie jest jedną z najwyższych w Polsce. Po każdym dniu w porcie czekał na zawodników przygotowany posiłek a na tablicy wisiały aktualne wyniki. Regaty i ich przebieg można było śledzić na kanałach SailingNet na relacji z wody i brzegu oraz oglądać LIVE wręczenie nagrody głównej.
Wyniki były dostępne na bieżąco po każdym wyścigu wraz z fotorelacją z wody.
Na brzegu dla zawodników i nie tylko dodatkowe atrakcje organizowała niebieska strefa aktywności Kinder+Sport.

Za udział w konkursach i wspólnej rywalizacji wręczono nagrody podczas ceremonii zakończenia regat. Nagrodzono m.in. wyścigi kajakowe organizowane przez Stowarzyszenie K-jak Dziwnów.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do Dziwnowa na kolejne regat.

Pełne wyniki tutaj
Relacja z regat tutaj
Galeria 1 tutaj
Galeria 2 tutaj
Strona regat tutaj

Fot. Kinder+Sport – Joy of moving || 2018-09-15, Dziwnów, Polska || © Copyright 2018 || Robert Hajduk – ShutterSail.com || All Rights Reserved

 

Meta BRONZE w8

1. SWE 4500Malcolm DahlbergBoo SS
2. GER 1173Clara HeldPYC
3. NOR 3881Vetle Stoennesodden Seilforening
4. POL 2043Lilia SochajKS AZS AWFiS Gdańsk
5. GER 1278Matti RodrianFürstenberger Yachtclub FbgY
6. POL 2206SZYMON ROZUMMKS "Dwójka" Warszawa
7. POL 1932Konrad WlazłowskiYKP Gdynia
8. GER 13083Henrik KulikEisenbahner Segelverein Kirchmöser

Meta SILVER w8

1. NOR 3887Balder StoenNesodden Seilforening
2. CZE 858Adam JarosMYK
3. GER 1014David BuchlerBerliner Yacht-Club
4. CZE 817Lukas KrausYC Ceska Lipa
5. POL 1799Iwo ReńskiYKP Gdynia
6. POL 2030Adam TurczynowiczKS Spójnia Warszawa
7. GER 1300Constantin BötschBayerischer Yachtclub
8. GER 1232Valentina SteinleinBayerischer Yacht-Club
9. GER 1333Luna Von WeidenbachBayerischer Yacht Club
10.POL 1611--

Meta GOLD w8

1. GER 1301Louisa MüllerBYC
2. SWE 4744Leo BirgerssonMSS
3. SWE 4099Jonatan RoijerLDSS
4. GER 1314Carl KrauseRSC92
5. SWE 4628Erik NorlénKSSS
6. POL 1947Agnieszka PawłowskaCHKŻ Chojnice
7. POL 2000Ignacy OźminkowskiKS Spójnia Warszawa
8. GER 1233Johann EmmerVerein Seglerhaus am Wannsee
9. POL 1943Rafał Pogorzelski CHKŻ Chojnice
10. POL 1827Ewa LewandowskaKS AZS AWFiS Gdańsk