Ósma edycja Baltic Cup zakończyła się w niedzielę w Dziwnowie

To kolejna udana regatowa impreza. Wzięło w niej udział ponad 285 zawodników z 7 krajów. Pierwszego dnia młodzi żeglarze zeszli na wodę zgodnie z planem. Mimo szczerych chęci i prób, komisji sędziowskiej udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, a powrót do mariny dla ostatnich grup odbywał się przy zachodzie słońca.

Kolejny dzień był bardziej skłonny do współpracy i pozwolił na rozegranie trzech kompletnych wyścigów. Zmiany w tabeli wyników były bardzo diametralne, ale ostateczne zwycięstwo musiało poczekać do ostatniego dnia z podziałem na grupy finałowe. Tego dnia przeprowadzono trzy wyścigi dla grupy złotej i po dwa dla pozostałych flot.

Zwycięzcą ósmej edycji Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Baltic Cup 2023 został reprezentant Polski Jan Mucharski z Nauticus Yacht Club .

Podczas oficjalnego zakończenia regat i dekoracji zawodników na podium w klasyfikacji chłopców stanęli polscy reprezentanci: Jan Mucharski z Nauticus Yacht Club, srebro powędrowało do Maurycego Kosmowskiego z KS AZS AWFiS Gdańsk, a brąz wywalczył Jan Marjański z KS AZS AWFiS Gdańsk.

W kategorii dziewcząt Polki nie miały sobie równych zdobywając wszystkie najwyższe stopnie podium.  Z dumą mogliśmy zobaczyć Emilia Paszek z KS AZS AWFiS Gdańsk zajmującą pierwsze miejsce, drugie zajęła Pola Wdowiak z Sailing Legia Warszawa, a trzeci stopień należał do reprezentantki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Antoniny Puchowskiej.

Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych prestiżowych i wymagających regat.

Po każdym dniu na zawodników czekał poczęstunek przygotowany przez organizatora, a każdy z zawodników i trenerów otrzymał zestaw startowy. Niewątpliwie dużą atrakcją było losowanie nagród w tym nowej łódki Blue2.

Jako organizator imprezy KSW Baltic Dziwnów, przy współpracy z Gminą Miasta Dziwnów i wspierającymi nas sponsorami dokładaliśmy wszelkich starań by regaty były na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie.


Do wysokiego poziomu organizacyjnego podczas każdej edycji Baltic Cup niezmiennie od lat, przyczynia się współpraca z SailingNet Team, który zapewnia szybką realizację wyników i aktualną relację wydarzeń z trasy wyścigów, dostarczając niezapomnianych emocji z obserwowania zmagań młodych regatowców.

Wyniki regat tutaj

Pełną relację z wydarzeń podczas imprezy i przebiegu rywalizacji na wodzie można zobaczyć tutaj 

Fotogalerię można oglądać tutaj 

Bardzo cieszy nas duża frekwencja i dziękujemy za waszą obecność. Już teraz zapraszamy na Baltic Cup za rok.

fot. Marek Karbowski, Jakub Marjański, SailingNet

 

VI edycja Międzynarodowych Mistrzostwa PSKO 2021- Baltic Cup zakończona

VI edycja regat organizowanych już tradycyjnie w Dziwnowie, zakończyła się pomyślnie zaliczając siedem wyścigów dla wszystkich grup i osiem dla grupy złotej i srebrnej.
Pierwszy dzień był bardzo dynamiczny. Decyzją Komisji Sędziowskiej na akwen regat wybrano morze, które tego dnia nie okazało się łaskawe dla wielu zawodników. Tego dnia wiele ekip miało duży problem z zameldowaniem się w komplecie na linii startu. Ostatecznie udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, w którym wzięli udział tylko ci zawodnicy, którym udało się pomyślnie wyjść na akwen.

Następnego dnia ze względu na zbliżone warunki pogodowe do dnia poprzedniego podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego akwenu i kontynuowania wyścigów na Zalewie Kamieńskim. Po widowiskowym otwarciu mostu i przeprawieniu floty 340 optymistów na wody zalewu, zawodnicy z powodzeniem ukończyli cztery biegi. W ostatnim dniu ostatnie dwa i trzy wyścigi w grupach gold i silver nadal przebiegały na wodach zalewu. Warunki były wymagające a pogoda nie rozpieszczała młodych regatowców. Było wietrznie i często padało. Wyniki zmieniały się bardzo dynamicznie. Z wyścigu na wyścig obserwowaliśmy zaciekłą walkę o najwyższe stopnie podium.

Ostatecznie na oficjalnym zakończeniu regat tytuł Mistrza Międzynarodowych Mistrzostw PSKO odebrał Nikita Chernikh reprezentujący Rosję. Drugą lokatę wywalczył reprezentant Polski Filip Nosol z CHKŻ Chojnice, a trzecią Lorenzo Ghirotti z Włoch.

W kategorii dziewcząt tytuł Mistrzowski zdobyła reprezentantka Szwecji Selma Hård, drugie miejsce podium zajęła Victoria Novak ze Szwecji, a trzeci stopień należał do reprezentantki Polski Alicji Tutkowskiej z YKP Gdynia.

Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych prestiżowych i wymagających regat. Organizator, którym jest KSW Baltic Dziwnów, przy współpracy z Gminą Miasta Dziwnów i wspierającymi regaty sponsorami, każdego roku dokładali wszelkich starań by regaty były na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie. Po każdym dniu na zawodników czekał posiłek lub słodki poczęstunek. Każdy z zawodników otrzymał koszulkę dedykowaną tej imprezie a najlepsi otrzymali statuetki i cenne nagrody.

Informacje i relacja z trasy regat realizowana przez zespół SailingNet były na bieżąco publikowane i udostępniane w Internecie, przez co na żywo mogliśmy obserwować przebieg regatowej rywalizacji. Kolejności na bojach, wideo ze starów i mety wraz z aktualizacją wyników po każdym wyścigu.

Link do relacji z MMPSKO tutaj

https://www.facebook.com/events/2053096064844566/?active_tab=discussion

Pełne wyniki tutaj:

http://2021.sailingnet.pl/mmpsko/results.html

Zawodnikom na wodzie jak i na brzegu towarzyszyła ekipa fotograficzna, więc foto pamiątek z tej imprezy nie zabraknie. Oprawę fotograficzną realizowało Visit Mrzezyno.

Foto galeria z regat dostępna tutaj

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=SailingNet&set=a.226737422831893

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom, którzy w tym roku wzięli udział w Baltic Cup Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO.

Zapraszamy wszystkich ponownie do Dziwnowa za rok. Do zobaczenia!

Poniżej filmiki @krystian_news

MMPSKO – podsumowanie regat

Niedzielną (20 września 2020 roku), popołudniową dekoracją najlepszych zawodniczek i zawodników, została zakończona kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które od czwartku (17 września 2020 roku) były rozgrywane na dziwnowskim akwenie. Niestety, z uwagi warunki pogodowe, a konkretnie słaby wiatr (którego siła była poniżej zakładanego na zawody minimum), piątkowa rywalizacja po niemal całodziennym wyczekiwaniu w porcie, została odwołana. Sytuacja bardzo podobnie wyglądała też w sobotę, jednak prognoza na późne popołudnie pozwalała mieć nadzieję na odrobinę lepszy wiatr. Finalnie, udało się zejść na wodę i rozegrać dwa wyścigi, co pozwoliło otworzyć klasyfikację.

Wiatr dyktował też początek rywalizacji w niedzielę, która miała rozpocząć się szybciej niż pierwotnie planowano. Jeszcze przed 8.00 rano, marina była gotowych do wypłynięcia jachtów, jednak prognozowany na poranek wiatr wciąż nie nadchodził. Ostatecznie, sygnał do zejścia na wodę miał miejsce około godziny 11.00, a już na akwenie udało się rozegrać dwa kolejne wyścigi.

Łącznie, z planowanych 11 wyścigów udało się rozegrać 4, co stanowiło minimum do uznania regat za ważne (pozwalając jednocześnie włączyć uzyskane rezultaty do klasyfikacji generalnej). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentantka Szwecji, Adele Ramm-Ericson (klub KSSS), która wyprzedziła drugą w łącznej klasyfikacji Polę Schmidt (klub CHKŻ Chojnice) i trzecią Aleksandrę Bobrowską (klub Baltic Dziwnów).

W klasyfikacji chłopców, pierwsze miejsce zdobył również reprezentant Szwecji – Henric Wigforss (klub KSSS), wyprzedzając reprezentanta Włoch – Alexa Demurtasa (klub Fraglia Vela Riva) i trzeciego w tabeli, także ze Szwecji – Philipa Bjorkmana (klub MSS).

Poniżej podsumowanie regat przez organizatora – Arkadiusza Lenkowskiego

Oficjalna strona regat: www.polishoptimist.sailingnet.pl

Wyniki, relacja z wody, galeria zdjęć dostępne w Internecie.

MMPSKO 2020 – Dzień 1

Wczorajszą rejestracją (przeprowadzoną w czwartek 17 września 2020 roku), rozpoczęły się żeglarskie, Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Jest to jednocześnie jedno z największych wydarzeń regatowych tego sezonu w Polsce, które już po raz szósty zostanie rozegrane na dziwnowskim akwenie. Swój udział, poza zawodnikami z Polski, potwierdziły reprezentacje z Włoch, Szwecji, Czech, Niemiec (łącznie w zawodach weźmie udział 284 zawodników). Mając na względzie wszystkie uwarunkowania sanitarne, całe regaty zostaną przeprowadzone w specjalnej formule, która jest rekomendowana przez Polski Związek Żeglarski (kontakt personalny jest ograniczony do minimum, a 90% regatowych procedur jest realizowanych poprzez drogę internetową).

Na dzisiaj, tj. piątek 18 września 2020 roku, została zaplanowana pierwsza seria wyścigów, jednak z uwagi na słaby wiatr, rywalizacja została finalnie odwołana. Gotowe do zejścia na wodę jachty czekały do godziny 16.00, jednak w żadnym momencie dnia, wiatr nie był na tyle silny, aby można było myśleć o rozpoczęciu zawodów na wodzie. Pozostaje mieć nadzieję, że prognoza pogody na jutro, tj. sobotę, będzie bardziej łaskawa.

Wszystkie aktualne informacje dotyczące tego wydarzenia, będzie można śledzić na oficjalnej stronie regat: www.polishoptimist.sailingnet.pl. Zawody potrwają do niedzieli.

Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO 2019

Kolejna międzynarodowa impreza w Dziwnowie, w której weźmie udział ponad 300 zawodników ⛵️
Już w najbliższy piątek 13-tego września, zobaczymy komu przyniesie szczęście ta wyjątkowa data 😉
Obserwujcie regaty razem z nami…
 
Przydatne linki tutaj ‼️

Mistrzostwa PSKO zakończone sukcesem!

Zakończyła się kolejna edycja regat – Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO w Dziwnowie. Zawodnicy mogli pokazać swoje umiejętności i wysoką formę sportową podczas ośmiu wyścigów. Podczas tegorocznych regat na linii startu można było zobaczyć 268 zawodników z dziesięciu krajów. Warunki były rożne od słabego wiatru pierwszego dnia po silny i bardzo wymagający podczas dwóch ostatnich. Rywalizacja trwała do samego końca. Po każdym dniu obserwowaliśmy bardzo duże zmiany na tabeli wyników. Ostatecznie najlepszy był Jonatan Roijer reprezentant Szwecji. Drugie miejsce na podium wywalczył Rafał Pogorzelski z CHKŻ Chojnice a na trzeciej lokacie zobaczyliśmy Caspara ILGENSTEINA reprezentującego Niemcy. Wśród dziewcząt w pierwszej trójce mogliśmy zobaczyć dwie polskie reprezentantki na drugim i trzecim stopniu podium, Agnieszkę Pawłowską z CHKŻ Chojnice i Ewę Lewandowską z KS AZS AWFiS Gdańsk. Najlepsza w kategorii dziewcząt była Louisa Müller z Niemiec. Podczas uroczystego zakończenia regat nagrodzono najlepszych zawodników w swoich kategoriach wręczając im pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Organizator zorganizował wśród wszystkich zawodników losowanie nagrody głównej, którą była nowa łódka klasy Optimist firmy BlueBlue.

Przebieg regat był bardzo sprawny a ich organizacja w Dziwnowie jest jedną z najwyższych w Polsce. Po każdym dniu w porcie czekał na zawodników przygotowany posiłek a na tablicy wisiały aktualne wyniki. Regaty i ich przebieg można było śledzić na kanałach SailingNet na relacji z wody i brzegu oraz oglądać LIVE wręczenie nagrody głównej.
Wyniki były dostępne na bieżąco po każdym wyścigu wraz z fotorelacją z wody.
Na brzegu dla zawodników i nie tylko dodatkowe atrakcje organizowała niebieska strefa aktywności Kinder+Sport.

Za udział w konkursach i wspólnej rywalizacji wręczono nagrody podczas ceremonii zakończenia regat. Nagrodzono m.in. wyścigi kajakowe organizowane przez Stowarzyszenie K-jak Dziwnów.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do Dziwnowa na kolejne regat.

Pełne wyniki tutaj
Relacja z regat tutaj
Galeria 1 tutaj
Galeria 2 tutaj
Strona regat tutaj

Fot. Kinder+Sport – Joy of moving || 2018-09-15, Dziwnów, Polska || © Copyright 2018 || Robert Hajduk – ShutterSail.com || All Rights Reserved

 

Meta BRONZE w8

1. SWE 4500Malcolm DahlbergBoo SS
2. GER 1173Clara HeldPYC
3. NOR 3881Vetle Stoennesodden Seilforening
4. POL 2043Lilia SochajKS AZS AWFiS Gdańsk
5. GER 1278Matti RodrianFĂźrstenberger Yachtclub FbgY
6. POL 2206SZYMON ROZUMMKS "DwĂłjka" Warszawa
7. POL 1932Konrad WlazłowskiYKP Gdynia
8. GER 13083Henrik KulikEisenbahner Segelverein KirchmĂśser

Meta SILVER w8

1. NOR 3887Balder StoenNesodden Seilforening
2. CZE 858Adam JarosMYK
3. GER 1014David BuchlerBerliner Yacht-Club
4. CZE 817Lukas KrausYC Ceska Lipa
5. POL 1799Iwo ReńskiYKP Gdynia
6. POL 2030Adam TurczynowiczKS SpĂłjnia Warszawa
7. GER 1300Constantin BĂśtschBayerischer Yachtclub
8. GER 1232Valentina SteinleinBayerischer Yacht-Club
9. GER 1333Luna Von WeidenbachBayerischer Yacht Club
10.POL 1611--

Meta GOLD w8

1. GER 1301Louisa MĂźllerBYC
2. SWE 4744Leo BirgerssonMSS
3. SWE 4099Jonatan RoijerLDSS
4. GER 1314Carl KrauseRSC92
5. SWE 4628Erik NorlĂŠnKSSS
6. POL 1947Agnieszka PawłowskaCHKŻ Chojnice
7. POL 2000Ignacy OĹşminkowskiKS SpĂłjnia Warszawa
8. GER 1233Johann EmmerVerein Seglerhaus am Wannsee
9. POL 1943Rafał Pogorzelski CHKŻ Chojnice
10. POL 1827Ewa LewandowskaKS AZS AWFiS Gdańsk