Puchar Dziwnowa – koniec eliminacji do MŚ i ME

Puchar Dziwnowa ostatecznie zdecydował o nowym składzie kadry narodowej w kl. Optimist na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy 2023

Puchar Dziwnowa był ostatnią eliminacją cyklu regat decydujących o powołaniach do Kadry Narodowej 2023, tym samym otwierając drogę do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata lub Mistrzostwach Europy. W tym roku najlepsi zawodnicy klasy Optimist z całego świata będą rywalizować w Hiszpanii, a zakwalifikowani na Mistrzostwa Europy młodzi regatowy spotkają się w Grecji.

Zwycięzcą regat Puchar Dziwnowa został Maurycy Kosmowski z KS AZS AWFiS Gdańsk, wygrywając tym samym klasyfikację chłopców i zdobywając nominację do kadry reprezentacji Polski. Kolejne miejsca podium wywalczyli Bartosz Żmudziński reprezentujący Chojnicki Klub Żeglarski  oraz Mikołaj Głąb zawodnik Nauticus Yacht Club Olsztyn.

Klasyfikację dziewcząt Pucharu Dziwnowa wygrała reprezentantka  KS AZS AWFiS Gdańsk Emilia Paszek. Na kolejnych stopniach podium stanęły Julia Padzik z OPTI CWM Gdynia oraz jej klubowa koleżanka Agata Koropecka.

Tegoroczny Puchar Dziwnowa sprostał oczekiwaniom młodych regatowców, a warunki były sprzyjające. Na linii startu stanęło 157 zawodników z całej Polski, wszyscy walczyli o każdy punkt, nikt się nie oszczędzał. Rozegrano 9 wyścigów, plan był zrealizowany w 100% przez pierwsze trzy dni zawodów. Ostatni dzień mimo pięknej słonecznej pogody nie pozwolił na przeprowadzenie żadnego wyścigu.  Morski akwen zawsze stawia przed zawodnikami duże wyzwania, ale daje też możliwości do zademonstrowania wysokiej formy i dobrego przygotowania regatowego. Dziwnowskie regaty to zawsze wysoki poziom sportowej rywalizacji i świetne warunki do uprawiania żeglarstwa.

Organizatorzy regat, którymi są KSW Baltic i Gmina Dziwnów dokładają wszelkich starań, żeby żeglarze miło spędzali czas i chętnie wracali do Dziwnowa na kolejne regatowe imprezy. Ciekawe nagrody i gadżety z logotypem regat to stały i pewny element. Tak wysoki poziom organizacyjny nie byłby możliwy bez wsparcia i pomocy sponsorów i partnerów, którzy zawsze chętnie wspierają żeglarskie inicjatywy w Dziwnowie. Dziękujemy za wsparcie!

Regaty to sport, który rozgrywa się na akwenie gdzie ciężko o trybuny dla kibiców. Ale ten problem nie dotyczy regat w Dziwnowie, które za pomocą Internetu i relacji realizowanej przez zespół SailingNet Team, są szeroko udostępniane najwierniejszym kibicom młodych żeglarzy i obserwatorom tego sportu. Filmy ze startów, kolejności na bojach, widok z mety, a do tego wyniki po każdym wyścigu pozwala na bieżąco uczestniczyć i obserwować przebieg regat. Zmagania i rywalizację młodych regatowców można było na bieżąco śledzić za pomocą foto relacji z wody i brzegu, dostępnej na kanałach społecznościowych imprezy. Linki do materiałów znajdziecie poniżej:

Uroczyste zakończenie regat:

Wręczenie nominacji do kadry na MŚ i ME

Pełne wyniki:
https://portal2.psko.pl/regaty/puchar-dziwnowa,-eliminacje-oom-oraz-ms-i-me-2023/wyniki/opp-a#l

Ranking eliminacji
https://portal2.psko.pl/ranking/eliminacje-do-ms-i-me-2023/wyniki/opp-a

Ranking OOM
https://portal2.psko.pl/ranking/eliminacje-do-oom-2023/wyniki/opp-a

Relacja z regat
https://www.instagram.com/sailingnet_team/

https://www.instagram.com/stories/highlights/18051036085426761/

Fotorelacja (by Kuba Marjański)
https://www.facebook.com/media/set?vanity=SailingNet&set=a.591947699669825

 

Medale polskich żeglarzy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

W niedziele zakończyliśmy siódmą edycję Baltic Cup

Za nami kolejna udana regatowa impreza. Wzięło w niej udział ponad 260 zawodników z 8 krajów. Najliczniejszą reprezentację wystawili gospodarze startując w składzie 170 młodych regatowców. Pierwszego dnia młodzi żeglarze rywalizowali na wodach Zalewu Kamieńskiego. Z uwagi na silny wiatr i duże zafalowanie Komisja Sędziowska zdecydowała, że wybór tego akwenu będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzień zakończył się na przeprowadzeniu dwóch wyścigów. Kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem dobrego i wymagającego żeglowania na morskim akwenie. Warunki chętnie współpracowały i z powodzeniem udało się rozegrać łącznie dziewięć wyścigów.

Zwycięzcą siódmej edycji Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Baltic Cup 2022 został reprezentant Niemiec Levian Büscher, który prowadził od pierwszego do ostatniego wyścigu. Świetną formę podczas tych regat pokazali również polscy reprezentanci, a wśród dziewcząt nie miały sobie równych.

Podczas oficjalnego zakończenia regat i dekoracji zawodników w klasyfikacji chłopców na podium stanęli: Levian Büscher Reprezentujący Niemcy, srebro trafiło do Bartosza Żmudzińskiego z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, a brąz wywalczył Martinius Hopstock reprezentujący Norwegię.

W kategorii dziewcząt Polki nie miały sobie równych zdobywając wszystkie najwyższe stopnie podium.  Z dumą mogliśmy zobaczyć Alicję Tutkowską YKP Gdynia zajmującą pierwsze miejsce, drugie zajęła Aleksandra Bobrowska z KSW Baltic Dziwnów, a trzeci stopień należał do reprezentantki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Alicji Dampc.

Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych prestiżowych i wymagających regat.

Jako organizator imprezy KSW Baltic Dziwnów, przy współpracy z Gminą Miasta Dziwnówwspierającymi nas sponsorami dokładaliśmy wszelkich starań by regaty były na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie.

Do wysokiego poziomu organizacyjnego podczas każdej edycji Baltic Cup niezmiennie od lat, przyczynia się współpraca z SailingNet Team, który zapewnia szybką realizację wyników i aktualną relację wydarzeń z trasy wyścigów, dostarczając niezapomnianych emocji z obserwowania zmagań młodych regatowców.

Wyniki regat tutaj

Pełną relację z wydarzeń podczas imprezy i przebiegu rywalizacji na wodzie można zobaczyć tutaj 

Fotogalerię można oglądać tutaj 

Bardzo cieszy nas duża frekwencja i dziękujemy za waszą obecność. Już teraz zapraszamy na Baltic Cup za rok.

Nowi Mistrzowie PSKO gr. B – Charzykowy 2022

W Charzykowach podczas tegorocznych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist poznaliśmy mistrzów PSKO grupy B. W klasyfikacji chłopców Mistrzem PSKO został Piotr Malitowski reprezentujący LOK Garland Gliwice, a wśród dziewcząt tytuł Mistrzyni wywalczyła Matylda Jankowska YK Stal Gdynia. Regaty wygrała Lili Skomska RCN Grand Canaria. 

Cztery dni regat, 246 zawodników, siedem wyścigów do tego konkursy brzegowe, atrakcje i niespodzianki dla zawodników oraz rodzinna atmosfera. Tak w jednym zdaniu można podsumować Mistrzostwa PSKO grupy B w Charzykowach. Warunki na wodzie były trudne. Nie rozpieszczały nikogo, a w szczególności Komisji Sędziowskiej, która miała nie lada wyzwanie z przygotowaniem trasy. Ale mimo przeciwności każdy dzień pomyślnie kończył się realizacją wyścigów. Dużym zainteresowaniem kibiców, turystów i mieszkańców cieszył się ostatni dzień żeglarskich zmagań podczas którego udało się przeprowadzić wyścigi niedaleko portu. Widok z wieży widokowej na akwen regat i 246 białych żagli Optimista był niesamowity.

Cztery dni regat upłynęły zawodnikom na rywalizacji w pełnych słońca warunkach pogodowych. Było bardzo ciepło, ale naprzeciw tym wyzwaniom przyszli z pomocą strażacy zaproszeni przez organizatora. Zorganizowano dla zawodników pokaz sprzętu strażackiego z możliwością wypróbowania ich możliwości, a na koniec chłodzący prysznic ze strażackiego węża. Dwa dni zaciętej i emocjonującej rywalizacji piłkarskiej na orliku wyłoniło zwycięzcę regatowego turnieju, którym został klub CHKŻ/LKS.

Codziennie do dyspozycji zawodników była wodna zjeżdżalnia WOPR, a w specjalnie przygotowanej strefie kibica, kawą i słodkimi niespodziankami częstowali rodzice z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. W sobotnie popołudnie po zakończeniu wyścigów dla zawodników zorganizowano wielką loterię z nagrodami. Do wylosowania były żeglarskie gadżety, sprzęt i akcesoria regatowe oraz upominki od sponsorów.

Wszystkie wydarzenia z wody i brzegu z powodzeniem było można obserwować na relacji prowadzonej przez SailingNet Team. Codziennie nowa porcja zdjęć z wody i atrakcji brzegowych, relacja z trasy regat z kolejnościami na znakach i filmami ze startów oraz mety. Emocje podgrzewały szybkie wyniki publikowane po każdym wyścigu, które dodatkowo podbijały adrenalinę wszystkim kibicom oraz rodzicom startujących zawodników.

W regatach nagrodą główną był kadłub łódki Optimist Fighter, ufundowany przez sponsora, której nowego właściciela poznaliśmy podczas zakończenia regat. Ostatecznie nowy Fighter pojechał z zawodniczką YKP Gdynia. Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw nagrodzono najlepszych zawodników w każdej klasyfikacji uwzględniając klasyfikację do lat 9 oraz nagradzając najmłodszych zawodników dla których nagrody przygotował SailingNet.

A oto jak wyglądało podium podczas Mistrzostw PSKO Gr. B Charzykowy 2022:

Klasyfikacja dziewcząt:

 1. Matylda Jankowska – YK Stal Gdynia
 2. Zofia Gil – CHKŻ Chojnice
 3. Lena Herba – YK Stal Gdynia

Klasyfikacja chłopców:

 1. Piotr Malitowski – KW LOK Garland Gliwice
 2. Pascal Kuźmicki – Nauticus Yacht Club Olsztyn
 3. Piotr Sołtysiak – CHKŻ Chojnice

Informację o regatach w lokalnych mediach znajdziesz tutaj

Trwają żeglarskie zmagania młodych regatowców podczas Mistrzostw PSKO gr. B w Charzykowach

Drugi dzień mistrzostw rozgrywanych w Charzykowach nie był łatwy. Udało się zejść na wodę dopiero po wcześniejszym oczekiwaniu na wiatr. Było gorąco i słonecznie. Czas umilały skoki do wody, wspólne zabawy i słodkie przekąski ze strefy kibica CHKŻ. Warunki uległy poprawie co dało możliwość zejścia na wodę, ku radości zawodników i trenerów. Na akwenie pomyślnie rozegrano jeden pełen wyścig. Pierwsze dwie grupy ukończyły go bez większych problemów, ale ostatnia trzecia grupa zafundowała komisji sędziowskiej dwa popisowe falstarty generalne. Był apetyt na drugi wyścig tego dnia i podjęto taką próbę, ale warunki wiatrowe na to nie pozwoliły. Czas jaki młodzi żeglarze mogą spędzić na wodzie również był nie wystarczający. Dzisiaj dalsza część rywalizacji. Po powrocie do portu na zawodników czekał posiłek, a potem kontynuacja zabaw brzegowych. Zakończył się turniej piłki nożnej. W finale zespół  CHKŻ / LKS wygrał z TKŻ Toruń 3:0. Gratulujemy zwycięzcom. Do dyspozycji zawodników była również wodna zjeżdżalnia WOPR, a Państwowa Straż Pożarna zaprezentowała uczestnikom regat sprzęt strażacki.

Po dwóch dniach na prowadzeniu są:

w kat. dziewcząt: Lili Skomska – RCN Grand Canaria

w kat. chłopców: Adam Szymankiewicz – ŻMKS Poznań

Przydatne linki:

 

Mistrzostwa PSKO Grupy B Charzykowy 2022

W tym sezonie najważniejsze regaty mistrzowskie grupy OPPB zorganizuje Chojnicki Klub Żeglarski. Na zawodników czekają cztery dni żeglarskiej rywalizacji i najlepszej zabawy. Akwen Jeziora Charzykowskiego jest dobrze znany młodym regatowcom klasy Optimist. Miejsce z wielkimi tradycjami żeglarskimi i wielokrotny regatowy gospodarz. Przygotowania do tych regat już trwają. Doprecyzowywany jest program regat, sprawdzany sprzęt i kompletowane nagrody, których łączna wartość sięga ponad 20 tys. zł. Wśród nich najlepszy sprzęt regatowy m.in. komplet masztów Optimast, płetwy sterowe i mieczowe Fighter, akcesoria Optimast, żagle Jsail oraz specjalna nagroda główna.

Zgłoszenia do regat trwają do poniedziałku 22 sierpnia. To ostatni dzwonek na wysłanie zgłoszenia! Link znajdziesz tutaj: https://portal2.psko.pl/regaty/mistrzostwa-psko-gr.-b-2022

Regaty Optimista to zawsze bardzo sympatyczna i rodzinna atmosfera. Nie inaczej będzie w Charzykowach. Na zawodników będą czekały aktywności sportowe i atrakcje przygotowane przez organizatora wraz z partnerami i sponsorami regat. Specjalnie dla rodziców zawodników KOR CHKŻ przygotowuje dedykowaną strefę kibica, a w piątkowy wieczór zapraszamy rodziców i trenerów na tradycyjną rybkę w wyjątkowym miejscu, którym będzie statek TUR.

Regaty będą szeroko obsługiwane przez SailingNet Team. Więc wyniki będą publikowane po każdym wyścigu i udostępniane obserwatorom tych żeglarskich zmagań. Wszystkie wydarzenia z brzegu i wody będą relacjonowane na wydarzeniu fb, którego link znajdziesz tutaj https://www.facebook.com/events/3221210388092194/?active_tab=discussion. Podczas regat wszystkie komunikaty będą zamieszczane na łatwo dostępnej dla każdego internetowej tablicy, link tutaj https://portal2.psko.pl/regaty/mistrzostwa-psko-gr.-b-2022/tablica-online#l . Dodatkowo dla usprawnienia komunikacji wśród uczestników regat uruchomiono specjalną grupę WhatsApp, gdzie będą publikowane informacje organizacyjne i najważniejsze informacje. Warto do niej dołączyć korzystając z podanego linka: https://chat.whatsapp.com/BDsQqV7KLM6DahUnFoPoYX .

Zapraszamy na regaty!

45 edycja Srebrnego Żagla Optimista w Kiekrzu

Trzy regatowe dni, 304 młodych regatowców na linii startu, zawodnicy z grupy OPPA i OPPB, a do tego dobra zabawa i dużo atrakcji – to właśnie tegoroczny Srebrny Żagiel Optimista w Kiekrzu. Pierwszego dnia regat odbyły się dwa wyścigi dla każdej z grup. Warunki wiatrowe były stabilne, ale bardziej sprzyjały zawodnikom, którzy preferują pływanie w słabo wiatrowych warunkach. Mimo wszystko każdego dnia siła wiatru była wystarczająca żeby puścić kolejne biegi.

Wyniki realizowane przez SailingNet Team we współpracy z sprawną komisją sędziowską na statku mety umożliwiała realizowanie ich na bieżąco, co wszystkim obserwatorom i kibicom dostarczało wiele emocji i żeglarskiej adrenaliny. Każdy wyścig wprowadzał nowe przetasowania na tabeli wyników. Często o ostatecznej pozycji decydował pojedynczy punkt. Regaty w Kiekrzu najlepiej obserwuje się z tarasu JKW, ale żeby zobaczyć wydarzenia bezpośrednio z trasy regat można śledzić relację SailingNet (tutaj) i zobaczyć starty swoich zawodników, kolejności na znakach lub podgląd wideo z linii mety. Nie mogło też zabraknąć fotorelacji tych regat. Zdjęcia były realizowane przez Artura Palkę i SailingNet Team.

Zawodnicy jak sami przyznają zawsze świetnie bawią się w Kiekrzu. Organizatorzy zawsze szykują dla nich coś specjalnego. W tym roku były to dmuchane atrakcje, które dostarczały świetnej zabawy, dając również możliwość integracji i współpracy. Każdego dnia po wyścigał na zawodników czekał posiłek, a chętnych na lody i gofry nie brakowało. Rodzice i trenerzy równie chętnie korzystali z dostępności mobilnej kawy. Po zakończonych wyścigach drugiego dnia odbył się tradycyjny w Kiekrzu wyścig oldboyów, w którym wystartowało 14 odważnych żeglarzy. Zwyciężył Mirosław Małek, gratulujemy! Organizator w tym roku postanowił docenić zaangażowanie wszystkich odważnych oldboyów i nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.

Tegoroczny Srebrny Żagiel Optimista zakończył się na ośmiu wyścigach. W wyścigu finałowym o główną nagrodę regat stanęło sześciu najlepszych zawodników: trójka z OPPA i OPPB.

OPPA:

 1. Maciej Szawkowski KS Baza Mrągowo
 2. Hubert Staroń KŻ Horn Kraków
 3. Agata Koropecka OPTI CWM Gdynia

OPPB:

 1. Wiktor Kruszyński Stal Gdynia
 2. Piotr Sołtysiak CHKŻ Chojnice
 3. Zofia Gil CHKŻ Chojnice

Zwycięzcą wyścigu finałowego został Maciej Szawkowski KS Baza Mrągowo, który został również zwycięzcą regat w grupie OPPA zdobywając Puchar Srebrnego Żagla Optimista. Gratulujemy!

Podczas uroczystego zakończenia regat na podium stanęli najlepsi zawodnicy tych regat. Organizator nagrodził sześciu zawodników z każdej kategorii. Najwyższe stopnie podium w najliczniejszej grupie (OPP B) wywalczyli:

W kategorii Chłopców:

 1. Wiktor Kruszyński Stal Gdynia
 2. Piotr Sołtysiak CHKŻ Chojnice
 3. Piotr Malitowski KW LOK Garland Gliwice

W kategorii Dziewcząt:

 1. Zofia Gil CHKŻ Chojnice
 2. Elżbieta Psiuk TS „Kuźnia” Rybnik
 3. Gabriela Friedrich KS Zatoka Puck

Najwyższe stopnie podium w grupie OPP A wywalczyli:

W kategorii Chłopców:

 1. Maciej Szawkowski KS Baza Mrągowo
 2. Hubert Staroń KŻ Horn Kraków
 3. Maksymilian Stańko Port Mechelinki

W kategorii Dziewcząt:

 1. Agata Koropecka OPTI CWM Gdynia
 2. Alicja Saj YK Stal Gdynia
 3. Klara Malec OPTI CWM Gdynia

Pełne wyniki dostępne tutaj.

Podczas zakończenia regat nagrodzono również najmłodszych zawodników oraz kategorię do lat 9. Na koniec wylosowano nowego właściciela elektrycznej hulajnogi ufundowanej przez sponsora regat Voyager Group.

Relacja z regat by SailingNet Team tutaj
Foto relacja by Artur Pralka tutaj

Do zobaczenia w Kiekrzu za rok!

 

Trwa 45 edycja Srebrnego Żagla Optimista

Na starcie 45 edycji tych regat stanęło 90 zawodników z grupy A i 194 zawodników z grupy B. Pogoda dopisuje, jest ciepło i słonecznie, ale warunki wiatrowe pozwoliły na rozgranie tylko dwóch z trzech zaplanowanych na dzisiaj wyścigów. Dobre humory nie opuszczają młodych regatowców. Po pierwszym dniu rywalizacji na tabeli wyników widać wiele remisów punktowych, o których losie przesądzi kolejny dzień żeglarskich zmagań. Każdy wyścig udowadnia, że w tym sporcie liczy się wytrwałość i walka do samego końca o każdy punkt.

Najwyższe pozycje w grupie OPPA zajmują: Zofia Glaza z OPTI CWM Gdynia, Eryk Majewski z KS Baza Mrągowo i Maciej Szawkowski również z KS Baza Mrągowo, a tuż za nim na czwartej pozycji i remisie punktowym wraz z dwójką poprzedników Radosław Dudkiewicz z LKS Charzykowy. Sytuacja w klasyfikacji Open grupy OPPB wygląda podobnie, gdzie na pierwszych pozycjach znajdują się Elżbieta Psiuk z Rybnika, Aleksandra Kosowska z OPTI CWM Gdynia na remisie punktowym z Gabrielą Friedrich z Zatoki Puck.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień regat i dalszy ciąg sportowej rywalizacji. Przebieg zawodów można obserwować na relacji realizowanej przez zespół SailingNet. Link znajdziecie tutaj. Aktualne wyniki po każdym wyścigu i strona regat dostępne tutaj. Nie zapomnijcie zobaczyć foto galerii, która znajduje się tutaj.

Po zakończeniu wyścigów organizator przygotował dla uczestników regat ciepły posiłek. Wszyscy chętni zawodnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił w żeglowaniu na klasie Europa, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

II Eko Regaty o Puchar Burmistrza Trzebiatowa i III Eliminacja do OOM w klasie Optimist

Kolejna edycja regat pod hasłem Lipiec bez plastiku zakończyły się 25 lipca 2022 w Mrzeżynie. Regaty zaliczane do bardzo udanych regatowych imprez zakończyły się na przeprowadzeniu dziewięciu wyścigów. Wymagający akwen morski, sprzyjające warunki wiatrowe i doskonała organizacja to najczęściej chwalone wśród uczestników elementy tych regat. W rywalizacji wzięło udział 120 zawodników z grupy OPPA. Każdego dnia z powodzeniem przeprowadzano po trzy wyścigi. Na najwyższych stopniach podium w tych regat stanęli zawodnicy z KS AZS AWFiS Gdańsk: Maurycy Kosmowski i Emilia Paszek. Drugą pozycję w klasyfikacji dziewcząt wywalczyła Aleksandra Bobrowska z KSW Baltic Dziwnów, a trzecią  Zofia Brdulak z Sailing Legia Warszawa. Wśród chłopców drugą pozycję otrzymał Stanisław Ługowski reprezentujący Sailing Legia Warszawa, a na trzecim stopniu podium stanął Jakub Kuraś z JKW Poznań. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oryginalne statuetki nawiązujące do hasła Eko Regat. Specjalną nagrodę z rąk organizatora odebrał trener zawodnika, który wygrał regaty w kategorii open, a był nim Adam Paszek z KS AZS AWFiS Gdańsk. Nagrodą był weekendowy pobyt w Mrzeżynie. Z okazji 15-lecia Zarządu Portu Morskiego w Mrzeżynie wręczono dodatkową nagrodę dla zawodnika, który zajął piętnaste miejsce w kategorii open: Filip Harasimowicz-Krysztofiak reprezentujący KSW Baltic Dziwnów.

II Eko Regat o Puchar Burmistrza Trzebiatowa będące również III Eliminacją do OOM w klasie Optimist, były ostatnią szansą na zdobycie punktów w rankingu umożliwiającym udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w sierpniu w Pucku. Przebieg rywalizacji młodych regatowców można było obserwować za pomocą relacji prowadzonej przez SailingNet Team na wydarzeniu fb. Emocje regat podgrzewały szybkie i aktualne wyniki publikowane po każdym wyścigu na stronie regat oraz ciekawe zdjęcia z sytuacji na akwenie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrych wyników i zapraszamy do Mrzeżyna na kolejne regaty.

 • Pełne wyniki dostępne tutaj.
 • Relacje z całego wydarzenia znajdziecie tutaj.
 • Fotogaleria regat tutaj.
 • Aktualny ranking do OOM tutaj.

Puchar Dziwnowa zakończył cykl eliminacji do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy 2022

Na zakończeniu regat Puchar Dziwnowa, poznaliśmy tegorocznych reprezentantów Polski, którzy będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Turcji i Mistrzostwach Europy w Danii. Po zakończeniu regat Pucharu Dziwnowa, w których zwyciężyła Alicja Dampc, reprezentująca Chojnicki Klub Żeglarski, wygrywając tym samym klasyfikację dziewcząt i zdobywając nominację do kadry reprezentacji Polski. Kolejne miejsca podium wśród dziewcząt wywalczyły Alicja Tutkowska z  YKP Gdynia i Emilia Paszek z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Klasyfikację chłopców regat Pucharu Dziwnowa wygrał Szymon Kolka reprezentujący YKP Gdynia. Na kolejnych stopniach podium stanęli Mikołaj Głąb z Nauticus Yacht Club Olsztyn i Jan Marjański reprezentant KS AZS AWFiS Gdańsk.

Tegoroczny Puchar Dziwnowa sprostał oczekiwaniom młodych regatowców, a warunki mimo chwilowych załamań były sprzyjające. Morski akwen zawsze stawia przed zawodnikami duże wyzwania, ale daje też możliwości do zademonstrowania wysokiej formy i dobrego przygotowania regatowego. Dziwnów to zawsze najwyższy poziom sportowej rywalizacji, świetne warunki żeglarskie i dobra organizacja. Jak podkreślają zawodnicy: „to świetne miejsce do uprawiania żeglarstwa”. Miła atmosfera, sprawna logistyka i niepowtarzalny klimat sprawiają, że do Dziwnowa chętnie się wraca.

Organizatorzy regat, którymi są KSW Baltic i Gmina Dziwnów zawsze dokładają wszelkich starań żeby regaty były pozytywnie wspominane i chętnie odwiedzane przez żeglarzy. Ciekawe nagrody i gadżety z logotypem regat to stały i pewny element. Tak wysoki poziom organizacyjny nie byłby możliwy bez wsparcia i pomocy sponsorów i partnerów, którzy zawsze chętnie wspierają żeglarskie inicjatywy w Dziwnowie. Dziękujemy za wsparcie!

Regaty to sport, który rozgrywa się na akwenie gdzie ciężko o trybuny dla kibiców. Ale ten problem nie dotyczy regat w Dziwnowie, które za pomocą Internetu i relacji realizowanej przez zespół SailingNet Team są szeroko udostępniane najwierniejszym kibicom młodych żeglarzy i obserwatorom tego sportu. Filmy ze startów, kolejności na bojach, widok z mety, a do tego wyniki po każdym wyścigu pozwala na bieżąco uczestniczyć i obserwować przebieg regat. Zmagania i rywalizację młodych regatowców można zobaczyć na foto relacji z wody i brzegu dostępnej na kanałach społecznościowych imprezy.

Uroczyste zakończenie regat

Pełne wyniki https://portal2.psko.pl/regaty/puchar-dziwnowa,-elim.-oom-2022/wyniki/opp-a

Ranking eliminacji https://portal2.psko.pl/ranking/eliminacje-do-ms-i-me-2022/wyniki/opp-a

Relacja z regat https://www.facebook.com/events/397231062328031/?active_tab=discussion

Fotorelacja https://www.facebook.com/media/set?set=a.394020949436872&type=3

 

 

25 edycja regat Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach

Trzy dni optymistycznego żeglowania na jeziorze Charzykowskim i osiem udanych wyścigów. Do tego 172 zawodników na linii startu i świetna zabawa na wodzie i brzegu. Tak w tym roku wyglądał Memoriał w Charzykowach, który w tym sezonie odbywa się w tle obchodów 100-lecia klubu i Żeglarstwa Polskiego.

Sprzyjające warunki wiatrowe miło zaskoczyły młodych żeglarzy, którzy licznie stawili się na regatach w Charzykowach. „Takiego wiatru na Memoriale to jeszcze nie było” – słyszało się od zawodników w porcie drugiego dnia rywalizacji. Były to regaty na których nie było czasu na nudę. Od rana wyścigi i duża dawka żeglarskiej adrenaliny, a po powrocie na brzeg poczęstunek przygotowany przez organizatora i dodatkowe atrakcję. Turniej piłki nożnej cieszył się dużym zainteresowaniem a emocje, które mu towarzyszyły sięgały zenitu. Dla rodziców i obserwatorów żeglarskich zmagań rodzice CHKŻ Chojnice przygotowali słodki poczęstunek i kawę.

XXV Memoriał Ottona Weilanda to regaty z długoletnią tradycją, które zaliczają się do rankingu Pucharu Polski a w tym roku po zwycięstwo w tej imprezie sięgnęli zawodnicy z klubu, który obchodzi 100-lecie powstania. CHKŻ Chojnice i jego reprezentanci Zofia Gil i Piotr Sołtysiak zdobyli najwyższe trofea sprawiając tym idealny prezent na 100-lecie klubu i Żeglarstwa Polskiego, które jest obchodzone w tym sezonie w Charzykowach. Dla najlepszych zawodników regat przygotowano statuetki oraz nagrody w tym żagle JSail dla zwycięzców klasyfikacji chłopców i dziewcząt. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano cenne nagrody w tym głośniki i słuchawki, power banki, wimple, taimery, obejmy, czapki żeglarskie, rękawiczki i gadżety regatowe.

Żeglarskie emocję wraz z zawodnikami można było obserwować na bieżąco w Internecie za pośrednictwem relacji realizowanej przez zespół SailingNet Team.

Link do pełnej relacji i wyników, które podczas regat były dostępne po każdym wyścigu znajdziesz tutaj

Galeria zdjęć z trasy wyścigów @ SailingNet dostępna tutaj

Zapraszamy na kolejną edycję regat Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach już za rok.

Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowach ze 100-leciem Polskiego Żeglarstwa w tle

Pierwszy dzień regat pozytywnie zaskoczył młodych żeglarzy, którzy w stawce ponad stu siedemdziesięciu zawodników rywalizowali na jeziorze Łukomie. Z powodzeniem przeprowadzono dwa pełne wyścigi dla każdej z trzech grup. Trzeci wyścig ukończyła tylko pierwsza grupa. Dla kolejnych warunki osłabły na tyle, że kontynowanie rywalizacji musiało zostać przerwane.

Już jutro dalszy ciąg rywalizacji. Aktualnie w regatach prowadzi zawodnik klubu gospodarzy ChKŻ Chojnice Piotr Sołtysiak wraz z klubową koleżanką Zosią Gil na drugiej pozycji. Na trzeciej pozycji po dwóch wyścigach jest Klaudia Lipińska z JKW Poznań. Regaty potrwają do niedzieli, kiedy poznamy zwycięzców w kategorii chłopców i dziewcząt a także zwycięzcę w kategorii open, który zdobędzie Puchar 100-lecia CHKŻ, który będzie tradycyjnym trofeum regat Memoriał Ottona Weilanda.

Obserwuj regaty za pomocą relacji realizowanej przez zespół SailingNet Team i bierz udział w emocjach, które towarzyszą zmaganiom młodych regatowców. Link do relacji i aktualnych znajdziesz tutaj:

Obserwuj wydarzenie fb i śledź wyścigi w dyskusji 👍
✅Relacja i galeria zdjęć https://bit.ly/3L3sLWU

 

Optimistyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Pucku

Żeglarska majówka w Pucku zakończona. Tradycyjny początek sezonu żeglarskiego wraz z pierwszymi dużymi regatami dla grupa A i grupy B w klasie Optimist zakończył się 3 maja w Pucku. Podczas oficjalnego zakończenia regat odbyło się także podsumowanie sezonu 2021 i nagrodzenie najlepszych zawodników w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.🏆
Do rywalizacji w I Eliminacji do MŚ i ME przystąpiło 235 zawodników z czterech krajów, w tym z Polski, Litwy, Czech i Łotwy 🇵🇱 🇱🇹 🇱🇻 🇨🇿. Warunki były wymagające, ale sportowy duch nie opuszczał młodych regatowców.💪 Podczas czterech dni regat z powodzeniem udało się przeprowadzić 12 wyścigów przy wietrze, który oscylował od 5 do 15 węzłów.🌊 Wyścigi były pełne emocji, a tabela wyników przypominała „Roller Coasters”🎰. Rywalizacja trwała do samego końca, liczył się każdy punkt i miejsce na mecie.
🏆Najlepsze noty wśród dziewcząt osiągnęły: 🥇Kaja Śledzińska i 🥈Alicja Dampc z CHKŻ Chojnice, a tuż za nimi była 🥉Julia Padzik z OPTI CWM Gdynia. W klasyfikacji chłopców na podium stanął 🥇Mikołaj Głąb reprezentujący Nauticus Yacht Club Olsztyn, tuż za nim 🥈Jakub Kuraś z JKW Poznań i 🥉Wojtek Wójcik z TS „Kuźnia” Rybnik.
2 maja do żeglarskiej rywalizacji w klasie Optimist dołączyła grupa 193 młodszych zawodników z grupy B. Na akwen zatoki puckiej wypłynęło wówczas łącznie ponad 400 jachtów tej klasy. ⛵⛵⛵Widok był niesamowity, podobnie jak poziom sportowej rywalizacji podczas wyścigów. Warunki były zmienne i nie zawsze chętnie współpracowały z młodymi sportowcami. Udało się ukończyć 7 pełnych wyścigów w grupie B, a na podium stanęli: 🥇Adam Szymankiewicz z ŻMKS Poznań, 🥈Wiktor Kruszyński z YK Stal Gdynia oraz 🥉Piotr Sołtysiak reprezentujący CHKŻ Chojnice. Najlepsze wyniki wśród dziewcząt wywalczyły: 🥇Agata Kowalska z MOS Iława, 🥈Gabriela Friedrich z KS Zatoka Puck i 🥉Elżbieta Psiuk z TS „Kuźnia” Rybnik.
Pełne wyścigi z regat w Pucku znajdziesz tutaj:
Wśród zawodników rozlosowano cenne nagrody jak żagle regatowe oraz żeglarskie gadżety. Regaty z powodzeniem można było obserwować za pomocą relacji w Internecie. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat znajdziesz tutaj:
➡Wydarzenie na FB – https://bit.ly/3KlQMse
Zapraszamy do oglądania fotogalerii z tych regat, którą znajdziesz na fb SailingNet Team i relacji.
Dziękujemy za udział i obserwowanie regat. Zapraszamy na kolejne regaty!

Pierwszy dzień podwójnych regat w Pucku

Do żeglarskiej rywalizacji w klasie Optimist dołączyła grupa 193 młodszych zawodników z grupy B. Na akwen zatoki puckiej wypłynęło dziś łącznie ponad 400 jachtów. Widok był niesamowity, podobnie jak poziom sportowej rywalizacji podczas wyścigów. Warunki były zmienne i nie zawsze chętnie współpracowały z młodymi sportowcami. Nie mniej jednak udało się ukończyć 4 pełne wyścigi w grupie B i 3 wyścigi w grupie A.

Dla zawodników OPPA, którzy walczą o awans MŚ i ME dzisiejszy dzień przyniósł wiele przetasowań w tabeli wyników. Żeglarstwo to sport, w którym trzeba walczyć do końca. bo każdy wyścig może wiele zmienić. Jutro walczymy dalej, czekając na kolejną porcję żeglarskich emocji. Aktualne wyniki po dzisiejszych zmaganiach możesz zobaczyć tutaj:
https://bit.ly/3s5MQ8z OPPA
https://bit.ly/3vyT5nj OPPB

Regaty z powodzeniem możesz obserwować również przez Internet. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat dostępne tutaj:
✅Strona regat: http://puck.sailingnet.pl
✅Wydarzenie na FB – https://bit.ly/3KlQMse

Pierwszy dzień eliminacyjnych regat w Pucku

Trzy zaplanowane na dziś wyścigi zostały przeprowadzone zgodnie z planem. Na starcie stanęło ponad 230 zawodników z grupy OPPA, którzy walczą o możliwość reprezentacji Polski na MŚ i ME. Poziom rywalizacji jest wysoki, a zaangażowanie młodych regatowców rośnie z dnia na dzień. ⛵️⛵️
Pierwszego dnia regat w Pucku na akwenie regat zawodnicy pokazali pełny wachlarz żeglarskich możliwości, zaczynając od sprawnego i czystego startu, a kończąc na falstarcie generalnym. Na trasie nikt się nie oszczędzał, wszyscy walczyli o każdy punkt i miejsce na mecie.
Po udanych trzech wyścigach powrót do portu i słodkie pączki przygotowane przez organizatora. Wyniki po pierwszym dniu znajdziesz tutaj: https://bit.ly/3KwrJTp🏆
👉Jutro kolejna porcja żeglarskich emocji. Zaczynamy o 11.00.
Regaty z powodzeniem możesz obserwować również przez Internet. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat dostępne tutaj:📱
✅Wydarzenie na FB – https://bit.ly/3KlQMse

VI edycja Międzynarodowych Mistrzostwa PSKO 2021- Baltic Cup zakończona

VI edycja regat organizowanych już tradycyjnie w Dziwnowie, zakończyła się pomyślnie zaliczając siedem wyścigów dla wszystkich grup i osiem dla grupy złotej i srebrnej.
Pierwszy dzień był bardzo dynamiczny. Decyzją Komisji Sędziowskiej na akwen regat wybrano morze, które tego dnia nie okazało się łaskawe dla wielu zawodników. Tego dnia wiele ekip miało duży problem z zameldowaniem się w komplecie na linii startu. Ostatecznie udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, w którym wzięli udział tylko ci zawodnicy, którym udało się pomyślnie wyjść na akwen.

Następnego dnia ze względu na zbliżone warunki pogodowe do dnia poprzedniego podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego akwenu i kontynuowania wyścigów na Zalewie Kamieńskim. Po widowiskowym otwarciu mostu i przeprawieniu floty 340 optymistów na wody zalewu, zawodnicy z powodzeniem ukończyli cztery biegi. W ostatnim dniu ostatnie dwa i trzy wyścigi w grupach gold i silver nadal przebiegały na wodach zalewu. Warunki były wymagające a pogoda nie rozpieszczała młodych regatowców. Było wietrznie i często padało. Wyniki zmieniały się bardzo dynamicznie. Z wyścigu na wyścig obserwowaliśmy zaciekłą walkę o najwyższe stopnie podium.

Ostatecznie na oficjalnym zakończeniu regat tytuł Mistrza Międzynarodowych Mistrzostw PSKO odebrał Nikita Chernikh reprezentujący Rosję. Drugą lokatę wywalczył reprezentant Polski Filip Nosol z CHKŻ Chojnice, a trzecią Lorenzo Ghirotti z Włoch.

W kategorii dziewcząt tytuł Mistrzowski zdobyła reprezentantka Szwecji Selma Hård, drugie miejsce podium zajęła Victoria Novak ze Szwecji, a trzeci stopień należał do reprezentantki Polski Alicji Tutkowskiej z YKP Gdynia.

Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tych prestiżowych i wymagających regat. Organizator, którym jest KSW Baltic Dziwnów, przy współpracy z Gminą Miasta Dziwnów i wspierającymi regaty sponsorami, każdego roku dokładali wszelkich starań by regaty były na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie. Po każdym dniu na zawodników czekał posiłek lub słodki poczęstunek. Każdy z zawodników otrzymał koszulkę dedykowaną tej imprezie a najlepsi otrzymali statuetki i cenne nagrody.

Informacje i relacja z trasy regat realizowana przez zespół SailingNet były na bieżąco publikowane i udostępniane w Internecie, przez co na żywo mogliśmy obserwować przebieg regatowej rywalizacji. Kolejności na bojach, wideo ze starów i mety wraz z aktualizacją wyników po każdym wyścigu.

Link do relacji z MMPSKO tutaj

https://www.facebook.com/events/2053096064844566/?active_tab=discussion

Pełne wyniki tutaj:

http://2021.sailingnet.pl/mmpsko/results.html

Zawodnikom na wodzie jak i na brzegu towarzyszyła ekipa fotograficzna, więc foto pamiątek z tej imprezy nie zabraknie. Oprawę fotograficzną realizowało Visit Mrzezyno.

Foto galeria z regat dostępna tutaj

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=SailingNet&set=a.226737422831893

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom, którzy w tym roku wzięli udział w Baltic Cup Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO.

Zapraszamy wszystkich ponownie do Dziwnowa za rok. Do zobaczenia!

Poniżej filmiki @krystian_news

1 2 3 6