Kapryśny pod względem wiatru Kiekrz przełamał w tym roku złą passę. Wszystkie trzy dni regat były bardzo owocne. Każdego dnia zrealizowano 100% zaplanowanych wyścigów. Łącznie zawodnicy ścigali się w 9 wyścigach, plus wyścig finałowy o nagrodę główną, którą tradycyjnie był żagiel optimista. Rywalizacja była bardzo ciekawa i trwałą do ostatniego biegu. Zawodnicy walczyli o każda pozycję na mecie. Tabela wyników zmieniała się po każdym biegu, co było można obserwować na bieżąco na relacji realizowanej przez SailingNet. W tym roku na regaty do Kiekrza przyjechało 44 zawodników z grupy A i 188 zawodników z grupy B. Regaty były bardzo widowiskowe. Z tarasu klubu można było obserwować zawodników na górnej boi. Podczas regat funkcjonowała strefa kibica, gdzie na bieżąco relacjonowano wydarzenia z trasy. Po każdym dniu w Internecie można było zobaczyć galerie z wody i brzegu wraz z podsumowaniem dnia. Najlepsi zawodnicy odebrali ciekawe i cenne nagrody. Na podium stanęli:

W klasie OPTIMIST A:

Meta wyścigu finałowego:

1. POL 1868 Cymerman Maksymilian UKS BARNIM GOLENIÓW
2. POL 1676 Polaczyk Gerard KŻ MEWA POZNAŃ
3. POL 1963 Januszewska Anna YK STAL GDYNIA

Pełne wyniki

W klasie OPTIMIST B:

1. POL 1251 Wojtas Wiktor UKS SILESIA – OPTY CHEŁM ŚL.
2. POL 1871 Tylkowski Zachariasz ŻMKS POZNAŃ
3. POL 1619 Gąsiorowski Szymon YK STAL GDYNIA

Pełne wyniki

Wyścig finałowy, rozgrywany między najlepszymi zawodnikami z każdej z grup wygrał Maksymilian Cymerman.

Na zawodników w Kiekrzu oprócz rywalizacji na wodzie czekały ciekawe atrakcje dodatkowe jak wyścigi kajaków i gra w ping-ponga a także tradycyjny wyścig Oldboyów. Zwycięstwo w tym prestiżowym wyścigu zdobył reprezentant SailingNet.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zawodnikom i trenerom za udział w regatach i gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Do zobaczenia na kolejnych regatach.

Zespół SailingNet