Trzy dni, sześć wyścigów i dużo zabawy na brzegu tak wyglądały regaty Eberspacher Puchar Mazur w Giżycku. Ostatniego dnia udało sie przeprowadzić tylko jeden wyścig. Ustawienie trasy nie należało do prostych ze względu na zmienny kierunek i brak stabilności wiatru. Entuzjazm nie opuszczał młodych regatowców przez całe regaty. Zawodnicy startujący w regatach prezentowali wysoki poziom i umiejętności żeglowania. W grupie A ścigało się 29 zawodników. Zwycięzcą w tej grupie został Michał Mazurowski z NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN. W grupie B na starcie stanęło 173 zawodników. Prowadzenie grupy B objął zawodnik z YKP Gdynia Marcel Bisewski  i utrzymywał je przez pierwsze dwa dni. Ostatniego dnia ustąpił miejsca zawodnikowi z Giżycka Patrykowi Chełkowskiemu. Żeglarstwo to sport w którym walka trwa do samego końca, co pokazały również te regaty. Zwyciężyli najlepsi.

Pełne wyniki dostępne tutaj.

http://2016.sailingnet.pl/gizyckoA1/results.html

http://2016.sailingnet.pl/gizyckoB1/results.html

Regaty w Giżycku cieszą się wielkim zainteresowaniem ze względu na niepowtarzalny klimat i zaangażowanie organizatora, który szczególnie dba o uczestników regat. Każdego dnia na zawodników czekał ciepły poczęstunek i dodatkowe atrakcje. Były uwielbiane przez wszystkich gofry, Blue Zone czyli klockowe budowle i wielkie bańki. Upominki dla każdego zawodnika, który przyjechał na regaty do Giżycka. Ciekawe i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów regat są stałym elementem regat w Giżycku. Dodatkowe nagrody były losowane wśród wszystkich zawodników. Giżycko pamięta również o trenerach. Wśród nich również były rozlosowane ciekawe nagrody rzeczowe.

Regaty były relacjonowane na bieżąco za pośrednictwem SailingNet. Relację z wydarzeń na wodzie i brzegu było można obserwować na www.news.sailingnet.pl. Podczas regat funkcjonowała elektroniczna tablica KS i ZP z aktualnymi komunikatami i ogłoszeniami. Podczas regat w Ekomarinie uruchomiono strefę kibica z telebimem oraz komentarzem z wydarzeń z wody, prowadzoną przez zespół SailingNet. Dziękujemy za wsparcie pracy SailingNetu przez organizatora i rodziców z Giżyckiej Grupy Regatowej. Mamy wielką nadzieję, że wspólne kibicowanie stanie się nowym trendem na wszystkich regatach w tej klasie.

Oficjalna strona regat: www.gizycko.sailingnet.pl

Galeria zdjęć: TUTAJ

Zapraszamy na kolejne regaty do Giżycka.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Zespół SailingNet