Pierwszy dzień regat z cyklu Energa Sailing Cup – Puchar Trzech Ryb za nami. Na linii startu na Jeziorze Niegocin stanęło 124 zawodników z grupy A, 95 z grupy B i 15 z klasy Laser 4.7. Dziś rozegrano 4 zaplanowane wyścigi dla grupy A oraz 3 wyścigi dla grupy B i Laser 4.7. Warunki pogodowe były bardzo sprzyjające. Słońce i wiatr o sile w porywach przekraczających 9 m/s dawały duże pole do popisu młodym żeglarzom.

gizucko-1-6

Pierwszy wyścig ruszył o 12.05 a z wody zawodnicy schodzili około 17.00. Po dzisiejszych wyścigach prowadzenie objęli Mikołaj Staniul (grupa A), Filip Miłoszewski (grupa B) i Marta Weiss (Laser 4,7). Zobaczymy czy w kolejnych dniach rywalizacji utrzymają prowadzenie.

gizucko-1-27

Wyścigi przebiegały sprawnie. Komisje regatowe pracowały na dwóch trasach co pozwoliło na bieżące puszczanie poszczególnych startów.

Po wyścigach na zawodników oczekiwały ciepłe hot-dogi oraz jogurty. Wieczorem dla zawodników została zorganizowana dyskoteka.

Jutro dalsza część rywalizacji. Start zaplanowano na godzinę 11.00. Od godziny 8.00 zgłoszenia i pomiary zawodników z grupy B.

Organizatorem regat jest Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych oraz Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN w Giżycku. Regaty są częścią cyklu imprez ENERGA Sailing Cup i stanowią jedną z eliminacji do finału cyklu.

Zapraszamy do obserwowania zmagań młodych żeglarzy!

OFICJALNA STRONA REGAT:  www.gizycko.sailingnet.pl

GALERIA ZDJĘĆ:  SailingNet Foto