Żeglarska majówka w Pucku zakończona. Tradycyjny początek sezonu żeglarskiego wraz z pierwszymi dużymi regatami dla grupa A i grupy B w klasie Optimist zakończył się 4 maja w Pucku. Podczas oficjalnego zakończenia regat odbyło się także podsumowanie sezonu 2023 i nagrodzenie najlepszych zawodników w rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Do rywalizacji w I Eliminacji do ME przystąpiło 172 zawodników. Pogoda była wyjątkowo łaskawa – słońce i wysoka jak na majówkę temperatura. Warunki wietrzne były wymagające, ale sportowy duch nie opuszczał młodych regatowców. Podczas czterech dni regat z powodzeniem udało się przeprowadzić 11 wyścigów przy wietrze, który oscylował od 6 do 15 węzłów. Wyścigi były pełne emocji, a tabela wyników przypominała „Roller Coasters”. Rywalizacja trwała do samego końca, liczył się każdy punkt i miejsce na mecie.

Najlepsze noty wśród dziewcząt osiągnęły:   🥇 Alicja Saj,  🥈 Antonina Dziekańska, a tuż za nimi była  🥉 Emilia Paszek.

W klasyfikacji chłopców na podium stanął  🥇 Jan Marjański, tuż za nim  🥈 Maurycy Kosmowski i  🥉 Piotr Tutkowski.

3 maja do żeglarskiej rywalizacji w klasie Optimist dołączyła grupa 230 młodszych zawodników z grupy B. Na akwen zatoki puckiej wypłynęło wówczas łącznie ponad 400 jachtów tej klasy.  Widok był niesamowity, podobnie jak poziom sportowej rywalizacji podczas wyścigów. Warunki były zmienne i nie zawsze chętnie współpracowały z młodymi sportowcami. Udało się ukończyć 6 wyścigów w grupie B, a na podium stanęli:  🥇 Stanisław Olszanowski,  🥈 Jan Waśkiewicz oraz  🥉 Jan Pietuszko.

Najlepsze wyniki wśród dziewcząt wywalczyły:  🥇 Helena Radziwon,  🥈 Lena Herba i  🥉 Maria Januszewska.

Pełne wyścigi z regat w Pucku znajdziesz tutaj:

Wśród zawodników rozlosowano cenne nagrody jak żagle regatowe oraz żeglarskie gadżety.

Regaty z powodzeniem można było obserwować za pomocą relacji w Internecie. Pomocne linki do relacji prowadzonej przez SailingNet Team, wyników i informacji z regat znajdziesz tutaj:

📷 Zapraszamy do oglądania fotogalerii z tych regat, którą znajdziesz na fb SailingNet Team i relacji.

🎥  Zakończenie regat

Dziękujemy za udział i obserwowanie regat. Zapraszamy na kolejne regaty!

#SailingNet #regaty #optimist #psko #regatyPuck #OPPA #OPPB