Drugi dzień regat w Dziwnowie zaliczony. Zrealizowano 100% założeń, przewidzianych na ten dzień. Cztery wyścigi odbyły się zgodnie z planem. Warunki były zróżnicowane i dały możliwość wykazania się przez wszystkich uczestników regat. Zaciekła walka toczy się o każdą pozycję w każdym biegu. W ostatecznym bilansie może okazać się, że niewiele zabrakło do awansu lub podium. Wyniki były bardzo dynamiczne a niektórzy zawodnicy znacząco zmieniali swoje pozycje na liście wyników podczas tego dnia. Regaty w Dziwnowie są bardzo ważnym przystankiem dla zawodników klasy Optimist ze względu na ostatnią eliminację do Mistrzostw Świata i Europy jaką są te regaty. Dlatego zdobyte tutaj punkty są szczególnie cenne.

Dzisiaj na trasie było bardzo ciekawie i dynamicznie. Starty były różne ale kilka falstartów generalnych również było odnotowanych. Wiatr był zmienny oraz silne prądy były dużym wyzwaniem dla mniej doświadczonych zawodników. Młodzi regatowcy z solidnym bagażem praktyki i doświadczenia regatowego świetnie procentuje w tak zmiennych warunkach.

Po rozegraniu siedmiu wyścigów prowadzenie w tabeli wyników obejmują:

  1. Sławomir Kapałka
  2. Filip Miłoszewski
  3. Mateusz Grzempa
  4. Patryk Kosmalski
  5. Igor Kuczys
  6. Jakub Gołębiowski

Jutro ostatni, decydujący dzień żeglarskich zmagań i sportowej rywalizacji, na morskim akwenie w Dziwnowie. Emocje rosną bo jeszcze wszystko może się zmienić. Jak pokazały już różne regaty, trzeba walczyć do końca. Czasami jeden udany wyścig może wiele zmienić.

Dla obserwatorów i kibiców Opimistycznego żeglowania prowadzona jest relacja z trasy regat, realizowana przez SailingNet. Bezpośredni link do relacji można znaleźć tutaj www.news.sailingnet.pl Wszystkie pozostałe informacje dostępne są na stronie  www.sailingnet.pl

GALERIA ZDJĘĆ dostępna TUTAJ

Na koniec dnia organizator przygotował dla uczestników zawodów ciepłe naleśniki z serem oraz owoc. Sprawna pomoc przy wyciąganiu łódek, ciepły posiłek po każdym dniu oraz domowa atmosfera są znakiem charakterystycznym w Dziwnowie.

Jutro pierwszy start planowany jest na godz. 11.00. Przewidziane są dwa wyścigi.

Zapraszamy do Dziwnowa i obserwowania regat również w Internecie.

Zespół SailingNet