Na akwen jeziora Niegocin wypłynęło dziś 105 młodych regatowców głodnych żeglarskich zmagań. Niestety w pierwszej części dnia pogoda nie była sprzyjająca pod względem wiatru. Po długim oczekiwaniu na wodzie Komisja Sędziowska zadecydowała, że wracamy na brzeg. Niedługo po tym wiatr powrócił na akwen regat ale przyniósł ze sobą mało komfortową niespodziankę w postaci obfitego deszczu.

Pierwszy dzień Energa Sailing Cup kończymy z ukończonym jednym wyścigiem i dużym apetytem na więcej. Mamy nadzieje, że jutro pogoda będzie łaskawsza dla młodych żeglarzy i pozwoli rozegrać więcej wyścigów.

Dzisiaj były bardzo trudne warunki ale udało się zrobić chociaż jeden wyścig. Drugi odwołaliśmy z powodu zmiany kierunku wiatru. Mam nadzieję, że jutro będzie lepsza pogoda– podsumowuje sędzia główny Darek Juszczak.

Organizator przygotował dla uczestników regat ciekawe zajęcia dodatkowe by czas spędzony na brzegu był równie ciekawy jak na wodzie. Dziś w marinie konkurs w puszczaniu baniek mydlanych w rozmiarze XXL. Po zabawie z bańkami organizator zaprasza na grilla i dobrą zabawę w żeglarskim stylu.

Przebieg regat można na bieżąco śledzić w Internecie za pośrednictwem SailingNet. Wszystkich obserwatorów i fanów żeglarstwa zapraszamy na strone www.gizycko.sailingnet.pl

Jutro nowy dzień, nowe emocje i moc regatowych zmagań…

Zapraszamy!l

DSC_0438 DSC_0439