Kolejny dzień regat w Pucku dobiegł końca. Wszystkie zaplanowane na dziś wyścigi zostały przeprowadzone zgodnie z planem. Starty zaczęliśmy od powitalnego falstartu generalnego. W kolejnych biegach były pojedyncze falstarty za wyjątkiem jednego wyścigu nr 7, w którym było ich ponad 30. Wiatr był słabszy ale mimo wszystko wymuszał liczne korekty trasy.

Po przeprowadzeniu wszystkich czterech wyścigów przewidzianych na ten dzień zmiany w pierwszej trójce wyglądają następująco:

  1. Patryk Kosmalski
  2. Vejas Strelciunas
  3. Sławomir Kapałka

Ale jutro też jest szansa na zdobycie nowych punktów, które mogą jeszcze wiele zmienić. Walka trwa do samego końca. Przed nami jeszcze jeden dzień regat podczas którego zaplanowano rozegrać dwa wyścigi. Jutro podział na złotą i srebrną grupę. Sędzia Główny Pani Barbara Grabarz szczególnie dba o sprawną organizację wyścigów na wodzie. Starty są puszczane w odpowiednich odstępach czasowych co pozwala uniknąć wymieszania się zawodników miedzy grupami i niepotrzebnego chaosu na trasie. Dobra komunikacja miedzy Komisją Sędziowską a SailingNet umożliwia również sprawne prowadzenie relacji online dla obserwatorów regat.

Równolegle z grupą A na akwenie regat rywalizowała młodsza grupa B. Komisja na sąsiedniej trasie przeprowadziła dziś trzy wyścigi. Zawodnicy tej grupy również będą kontynuować rywalizację jutro.

Po pierwszym dniu regat na prowadzeniu w tej grupie są:

  1. Patryk Chełkowski
  2. Jakub Kluk
  3. Piotr Śmieja

Pierwsze starty w dniu jutrzejszym zaplanowano na 10.00 w grupie B i na 11.00 w grupie A.

Organizator zadbał o zawodników, przygotowując dla nich ciepłą polową grochówkę, zaraz po zejściu z wody. Na wieczór zostały przewidziane m.in. kręgle i turniej międzyklubowy w tej dyscyplinie.

Relację z trasy grupy A wraz z wynikami prowadzi dla obserwatorów regat SailingNet. Wyniki z grupy B są liczone na bieżąco po dostarczeniu do nas. Niestety nie możemy zrealizować relacji online z obu tras ze względów logistycznych ale postaramy się udostępniać wyniki niezwłocznie po ich otrzymaniu.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu regat na www.news.sailingnet.pl