Pierwszego dnia regat przeprowadzono tylko dwa wyścigi. Na zrealizowanie kolejnych nie pozwoliły warunki pogodowe, które przygotowały młodym regatowcom piorunujące zakończenie dnia. Pod koniec drugiego wyścigu nad akwenem regat zaczęły zbierać się burzowe chmury, które przyniosły bardzo silny wiatr i intensywne opady deszczu. Podjęto decyzję o powrocie zawodników na brzeg. Wszyscy zdążyli na czas schronić się przed nawałnicą. Bezpiecznie przeczekaliśmy burzę na lądzie. Po przejściu pierwszej fali Komisja Regatowa planowała ponowne zejście na akwen, ale ze względu na niekorzystne prognozy i duże prawdopodobieństwo nadejścia kolejnej burzy zdecydowano zakończyć wyścigi na dziś.20160617_155122

Pierwszego dnia regat w Giżycku linie startu przekroczyło 112 zawodników. Warunki były wymagające, zarówno pod względem technicznym jak i  taktycznym. Silny wiatr i wysoki poziom formy zawodników były wymagającymi przeciwnikami. Regaty w Giżycku są przed ostatnią imprezą z cyklu Energa Sailing Cup więc zdobyte tutaj punkty są dla zawodników szczególnie ważne. Bardzo wysokie noty zawodników z czołówki rankingu były do przewidzenia na tych regatach ale ich falstarty już nie… Pierwszy dzień nie był udany dla Patryka Kosmalskiego i Filipa Szmita, ale to nie koniec rywalizacji a jutro wiele może się jeszcze zmienić.

Na drugi dzień przewidziane są cztery wyścigi. Jutro do regat dołączają zawodnicy z grupy B, którzy będą startowali razem ze starszymi kolegami z grupy A na tej samej trasie. Jutro Giżycko będzie prawdziwą stolicą Optimista.

Na zakończenie pierwszego dnia organizator przygotował dla uczestników regat ciepłą zupę i regatowe tosty. W sali konferencyjnej zorganizowano dla zawodników  dodatkowe atrakcję – plac budowy z klocków. W Giżycku nie można tutaj narzekać na nudę. Organizator zawsze dba o zawodników by miło spędzili czas zarówno na wodzie jak i na brzegu.20160617_172357

Relacja z trasy regat i wydarzeń organizowanych na brzegu można śledzić za pośrednictwem SailingNet. Wszystkie niezbędne informację można znaleźć na stronie regat www.gizycko.sailingnet.pl. Podczas regat funkcjonuje elektroniczna tablica ogłoszeń na której pojawiają się wszystkie komunikaty i ogłoszenia KS, ZP oraz organizatora. Relację na bieżąco można śledzić na stronie www.sailingnet.pl. Na tych regatach można obserwować młodych regatowców w strefie kibica prowadzonej przez SailingNet.  20160617_143913Zapraszamy!

Zespół SailingNet