Dziś rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist 2019. Miejscem regat jest już tradycyjnie Dziwnów, który zawsze chętnie gości żeglarzy. Na lini startu w tym roku staje ponad 270 zawodników, reprezentujących 8 krajów.
Silny wiatr uniemożliwił rywalizację młodych żeglarzy na morskim akwenie więc, Komisja Sędziowska zdecydowała się na skorzystanie z akwenu rezerwowego na Zalewie Kamieńskim.

Zawodnicy pod asystą trenerów i służb zabezpieczających przepłynęli na Zalew korzystając z podniesionego mostu. Tam pomyślnie przeprowadzono wszystkie cztery zaplanowane na dziś wyścigi. Warunki były bardzo wymagające. Siła wiatru wahała się od 22 do 24 węzłów. Niektórzy zawodnicy z tego powodu rezygnowali z ukończenia wyścigów, często zaliczając przymusową kąpiel lub „Titanica”. Ten dzień nie obył się bez użycia czerpaka 🙂
Najlepiej po czterech wyścigach poradzili sobie : Mic Mohr z Niemiec, który jest na remisie punktowym z reprezentantem Szwecji Erik Norlén. Trzecią pozycję zajmuje reprezentantka Polski Paulina Rutkowska.

Pełne wyniki tutaj

Po powrocie do Mariny na zawodników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez organizatora. Na tablicy można było sprawdzić aktualne wyniki i najnowsze komunikaty, które są dostępne na bieżąco również w Internecie. Relację z trasy regat realizowaną przez zespół SailingNet znajdziecie tutaj. Wyniki i wszystkie informacje związane z Mistrzostwami znajduje się tutaj.

Przed nami kolejne dwa dni żeglarskiej rywalizacji. Zapraszamy do kibicowania młodym żeglarzom i obserwowania ich zmagań na akwenie regat.