Zakończyła się kolejna edycja regat – Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO w Dziwnowie. Zawodnicy mogli pokazać swoje umiejętności i wysoką formę sportową podczas ośmiu wyścigów. Podczas tegorocznych regat na linii startu można było zobaczyć 268 zawodników z dziesięciu krajów. Warunki były rożne od słabego wiatru pierwszego dnia po silny i bardzo wymagający podczas dwóch ostatnich. Rywalizacja trwała do samego końca. Po każdym dniu obserwowaliśmy bardzo duże zmiany na tabeli wyników. Ostatecznie najlepszy był Jonatan Roijer reprezentant Szwecji. Drugie miejsce na podium wywalczył Rafał Pogorzelski z CHKŻ Chojnice a na trzeciej lokacie zobaczyliśmy Caspara ILGENSTEINA reprezentującego Niemcy. Wśród dziewcząt w pierwszej trójce mogliśmy zobaczyć dwie polskie reprezentantki na drugim i trzecim stopniu podium, Agnieszkę Pawłowską z CHKŻ Chojnice i Ewę Lewandowską z KS AZS AWFiS Gdańsk. Najlepsza w kategorii dziewcząt była Louisa Müller z Niemiec. Podczas uroczystego zakończenia regat nagrodzono najlepszych zawodników w swoich kategoriach wręczając im pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Organizator zorganizował wśród wszystkich zawodników losowanie nagrody głównej, którą była nowa łódka klasy Optimist firmy BlueBlue.

Przebieg regat był bardzo sprawny a ich organizacja w Dziwnowie jest jedną z najwyższych w Polsce. Po każdym dniu w porcie czekał na zawodników przygotowany posiłek a na tablicy wisiały aktualne wyniki. Regaty i ich przebieg można było śledzić na kanałach SailingNet na relacji z wody i brzegu oraz oglądać LIVE wręczenie nagrody głównej.
Wyniki były dostępne na bieżąco po każdym wyścigu wraz z fotorelacją z wody.
Na brzegu dla zawodników i nie tylko dodatkowe atrakcje organizowała niebieska strefa aktywności Kinder+Sport.

Za udział w konkursach i wspólnej rywalizacji wręczono nagrody podczas ceremonii zakończenia regat. Nagrodzono m.in. wyścigi kajakowe organizowane przez Stowarzyszenie K-jak Dziwnów.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do Dziwnowa na kolejne regat.

Pełne wyniki tutaj
Relacja z regat tutaj
Galeria 1 tutaj
Galeria 2 tutaj
Strona regat tutaj

Fot. Kinder+Sport – Joy of moving || 2018-09-15, Dziwnów, Polska || © Copyright 2018 || Robert Hajduk – ShutterSail.com || All Rights Reserved