Pierwszego dnia zrealizowano wszystko co było zaplanowane. Trzy wyścigi przeprowadzone w tym dniu, dały zawodnikom możliwość do zaprezentowania wysokiej sportowej formy. Warunki były bardzo dobre. Wiatr wiał z siłą 10-11 węzłów, do tego piękna słoneczna pogoda oraz super atmosfera jaka zawsze jest w Giżycki. Jest to przepis na świetne regaty. Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach kolorystycznych. Na linii startu stanęło dziś 316 zawodników, którzy przyjechali do Giżycka po dobrą zabawę i sportową rywalizację. Na prowadzenie po pierwszym dniu żeglarskich zmagań wysunęli się:
1. Aleksander Ponto

2. Mateusz Gigielewicz

3. Gustaw Kwiek

4. Mateusz Gwóźdź

5. Stanisław Wierczyński

Ale na dziś to nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatora. Zaraz po zejściu z wody zupa i ciepłe tosty dla każdego zawodnika. O tajnikach przepisów regatowych opowiadał Sędzia Główny regat Dariusz Juszczak na wykładzie zorganizowanym w sali konferencyjnej mariny. Zawodnicy wzięli również udział w festynie kolorów, który odbywał się na plaży miejskiej oraz z innych atrakcji towarzyszących.

Jutro kolejna porcja emocji w żeglarskim stylu. Zapraszamy do dalszego obserwowania regat, zarówno w Giżycku, korzystając ze strefy kibica zlokalizowanej w porcie jak i za pośrednictwem Internetu na www.sailingnet.pl

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutro. Nowy podział na grupy dostepny TUTAJ. Pierwszy start planowany jest na godz. 11.00.

Oficjalna strona regat: www.gizycko.sailingnet.pl

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Aktualności dostępne TUTAJ