W ciągu trzech dni udało sie przeprowadzić 7 wyścigów.  Ostatni dzień ze względu na zmienny kierunek wiatru nie pozwolił  na dalszą rywalizację. Po kilku próbach prowadzenia procedur startowych wyścigi były przerywane. Ostatecznie wyniki z dnia poprzedniego zyskały status oficjalnych i są wynikami końcowymi.

Podczas oficjalnego zakończenia regat na podium stanęli najlepsi w swoich kategoriach po siedmiu wyścigach.

Wśród chłopców OPEN: František Burda z Czech, Mateusz Piskorz z Krakowa i Patrick Štafa z Czech.

Mistrzami PSKO do lat 9 zostali:

kat. dziewcząt

 1. Weronika Grala Giżycka Grupa Regatowa
 2. Emilia Paszek KS AZS AWFiS Gdańsk
 3. Alicja Saj  YK Stal Gdynia.

kat. chłopców

 1. Mateusz Piskorz  UKŻ Horn Kraków
 2. Kajetan Liszewski  OPTI CWM Gdynia
 3. Konrad Czech  OPTI CWM Gdynia

Zawodnicy, którzy wywalczyli podium otrzymali medale, bon na sprzęt żeglarski oraz voucher do Strefy Premium SailingNet. Wszyscy zawodnicy biorący udział w regatach otrzymali zestaw pamiątkowych gadżetów od organizatora oraz dyplom uczestnictwa w Mistrzostwach PSKO. Wśród chłopców medale Mistrzostw PSKO zostały wręczone wśród polskich zawodników, którzy zajęli pierwsze trzy pozycje. Wśród najmłodszych zawodników regat w wieku 6, 7 i 8 letnich rozdano medale, których inicjatorem jest trener Krzysztof Kocięda. Medale zostały ufundowane przez państwa Wyżychowskich, rodziców zawodnika z OPPA, za co bardzo dziękujemy.

Regaty w Tarnobrzegu są świetnym miejscem dla żeglarzy klasy Optimist i nie tylko. Bardzo czysta woda, która jest rzadko spotykana w polskich jeziorach jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Miła i wesoła atmosfera sprzyja integracji dzieci między klubami, a liczne atrakcje w okolicy zapraszają do wspólnej zabawy.

Każdego dnia organizator dbał o poczęstunek dla uczestników regat a dla najmłodszych zawsze przygotowywał atrakcyjną niespodziankę.

Podczas regat na bieżąco trwała relacja prowadzona przez zespół SailingNet, podczas której można było oglądać wszystkie starty, kolejności na pierwszym znaku, podsumowania dnia z filmami i rozmowami z zawodnikami, a także foto galerie i informację organizacyjne. Wyniki były udostępniane po kilku minutach po zamknięciu mety. W imieniu SailingNetu dziękujemy wszystkim obserwatorom regat i zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony regat – www.tarnobrzeg.sailingnet.pl, gdzie można znaleźć materiały z regat w Tarnobrzegu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom za udział w regatach i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do Tarnobrzegu na kolejne regaty.

 • Pełne wyniki dostępne tutaj
 • Relacja dostępna tutaj
 • Kanał YouTube tutaj
 • Galeria zdjęć dostępna tutaj
 • Strefa Premium tutaj