Zakończyły się Mistrzostwa PSKO do lat 13 rozgrywane w tym roku w Krynicy Morskiej. Warunki były bardzo wymagające zwłaszcza dla zawodników z grupy B. Na linii startu stanęło 54 chłopców i 39 dziewczynek. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki a warunki nie należały do najłatwiejszych. Na brak wiatru nie można było narzekać. Pierwszego i ostatniego dnia regat było bardzo wietrznie i tylko drugi dzień sprzyjał zawodnikom słabo wiatrowym. Pogoda była wręcz idealna, słoneczna i z wiatrem. Po wyścigach organizator zawsze dbał aby zawodnicy otrzymali ciepły posiłek a drugiego dnia wieczorem zorganizowano ognisko z kiełbaskami.

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji chłopców wywalczył Jacek Kalinowski z CHKŻ Chojnice, tuż za nim na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Gustaw Kwiek z KS Spójnia Warszawa a na trzeciej pozycji znalazł się  Patryk Chełkowski z MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko. W klasyfikacji dziewcząt najlepsza była Paulina Rutkowska z YKP Gdynia, drugi stopień podium wywalczyła Ewa Lewandowska z KS AZS AWFiS Gdańsk, a na trzecim miejscu znalazła się Karolina Gała z KS Spójnia Warszawa. Nagrodzeni zostali najmłodsi zawodnicy, którymi byli siedmioletnia Emilia i dziewięcioletni Józef. Z nagrodami z Krynicy Morskiej wyjechali także zawodnicy z najlepszych klubów podczas regat którymi były ChKŻ Chojnice w klasyfikacji chłopców i YKP Gdynia w klasyfikacji dziewcząt. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy kubek.
Relacja z trasy regat prowadzona była przez SailingNet. Można było na niej znaleźć m.in kolejności z boi, falstarty, wyniki po każdym wyścigu juz 5 min od zamknięcia mety oraz transmisje LIVE. Link do relacji znajdziecie tutaj.

Dziękujemy organizatorowi oraz całej komisji sędziowskiej pod przewodnictwem pani Barbary Grabarz za bardzo dobrą współprace. Zapraszamy do Krynicy Morskiej na kolejne regaty.

Pełne wyniki: OPTIMIST DZ | OPTIMIST CH
Relacja z regat: tutaj
Strona regat: tutaj

Galeria 1 tutaj
Galeria 2
tutaj
Galeria 3
tutaj