Podczas trzech dni żeglarskiej rywalizacji zawodnicy rozegrali cztery wyścigi. Mimo optymistycznych założeń warunki wiatrowe nie były sprzyjające. Zawodnicy każdego dnia schodzili na wodę z nadzieją na ich poprawę. Komisja Regatowa mimo szczerych chęci nie miała możliwości rozegrania wyścigów podczas drugiego dnia zawodów. Brak wiatru, zmienny kierunek skutecznie uniemożliwiały rywalizację młodym żeglarzom. Ostatniego dnia udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. Po czterech wyścigach zostali wyłonieni najlepsi z grupy B. Końcowa kwalifikacja wygląda następująco:

DZIEWCZĘTA

  • Januszewska Anna
  • Pawłowska Agnieszka
  • Dzik Pola

CHŁOPCY

  • Urbański Oliwier
  • Kuczys Igor
  • Żywiczka Kacper

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  • YK Stal Gdynia

Organizator zadbał o zawodników aby umilić im czas po zejściu z wody. Po każdym dniu na żeglarzy czekał ciepły posiłek i dodatkowe atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w szukanie skarbów, która rozpoczynała się od rozwiązywania zagadek a kończyła na odnalezieniu skarbu ukrytego na terenie mariny.

Na uroczystym zakończeniu regat nagrodzono zawodników którzy w rozegranych wyścigach byli najlepsi. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w tym żagle regatowe. Nagrody rzeczowe otrzymało również dziesięciu najmłodszych zawodników a wśród wszystkich zawodników zgłoszonych on-line rozlosowano kolekcjonerskie żagielki ufundowane przez firmę SailigNet.

Atmosfera na regatach w Siemianach była bardzo ciepła i rodzinna. Mimo niesprzyjających warunków dobre nastroje nie opuszczały zawodników. Mamy nadzieje, że na kolejnych regatach w Siemianach wiatr nam dopisze. Dziękujemy i do zobaczenia!

Zespół SailingNetsailingnet

Oficjalne wyniki regat
Galeria foto

foto