271 zawodników  z 6 krajów startowało w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach PSKO w Dziwnowie. Regaty były na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Zawodnicy każdego dnia wychodzili na wodę rywalizując o tytuł mistrzowski tych regat. Każdy dzień przynosił istotne zmiany na tabeli wyników. Warunki z jakimi musieli zmierzyć się młodzi żeglarze były różne. Były wyścigi, w których warunki sprzyjały zawodnikom o lekkiej budowie ale były też momenty, w których to inni również nadrabiali straty. Pogoda pod względem opadów była w kratkę ale nie udało się nam wyjść z tego na sucho. Nastroje zawodników były bardzo dobre. Na pewno miała na to wpływ doskonała organizacja i przygotowanie organizatora do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić przy okazji innych regat w Dziwnowie. Pomoc przy wyciąganiu łódek, miła obsługa w biurze regat i sprawna komunikacja jest wielkim atutem regat w tym miejscu. Regaty przeprowadzone na międzynarodowym poziomie doceniali i chwalili również uczestnicy z zagranicy, którzy wypadli na nich bardzo dobrze i wyjeżdżają od nas ze zwycięskimi tytułami.

Przebieg regaty był dostępny na bieżąco w Internecie za pośrednictwem relacji realizowanej przez zespół SailingNet wraz z obsługą wyników. Wyniki po każdym wyścigu były dostępne w Internecie i na Tablicy KS zaraz po zejściu z wody.

Generalna klasyfikacja tych regat wygląda następująco:

W kategorii OPEN:

20150920_152502

W kategorii dziewcząt:

  • Bartelheimer Daniela (GER)
  • Monticha Busch (GER)
  • Hannah Maurer (SWE)

20150920_152816

Wyróżnione osoby otrzymały cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Podczas regat rozlosowano nagrody wśród wszystkich zawodników zgłoszonych do zawodów. Można było wylosować gadżety żeglarskie i ciekawe upominki.

Wyniki OFICJALNE – ZOBACZ

Relacja online- ZOBACZ