Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist już w najbliższy weekend. Rywalizacja, która będzie się odbywała na dziwnowskim akwenie w dniach 16-18.09.2016 przyciągnęła do Dziwnowa blisko 340 zawodników z jedenastu krajów (poza Polską m.in. z Meksyku, Hiszpanii, Litwy, Irlandii, Czech, Słowacji, Rosji, Szwecji, Niemiec, Danii).
Warto przy tym dodać, że zainteresowanie regatami było na tyle duże, iż spowodowało wstrzymanie przyjmowania zgłoszeń tydzień przed upływem pierwotnie założonego terminu.

PSKO

Przypomnijmy – Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych krajowych imprez  żeglarskich.  Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym prestiżem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy. Biorąc zaś pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich.
Nie inaczej będzie tym razem, bowiem poza zawodnikami i trenerami, swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele żeglarskich federacji oraz związanej z nimi branżowej prasy.

Port Jachtowy w Dziwnowie (położony przy ulicy Żeromskiego 30), w którym będzie się znajdowała główna baza regat, to sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt. Tutaj znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist (rok 2015). Rokroczne w oparciu o dziwnowski Port Jachtowy są także rozgrywane regaty (poza klasą Laser i Optimist) w szeregu innych klasach.

Marina

Ważnym atutem portu jest jego położenie, bowiem usytuowanie przy cieśninie Dziwna, a jednocześnie blisko otwartego morskiego akwenu, stwarza bardzo korzystny fundament związany z samą organizacją regat i ich zabezpieczeniem. Dodając do tego korzystne warunki wietrzne, które na dziwnowskim akwenie bardzo długo utrzymują się na pożądanym dla zawodów poziomie, możemy spodziewać się ciekawych i emocjonujących zawodów.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić miłośników żeglarstwa (choć nie tylko ich) do Dziwnowa, a wszystkich zainteresowanych śledzeniem rywalizacji do oglądania specjalnego kanału informacyjnego, który wystartuje pierwszego dnia regat.