Pierwszy dzień nie rozpieszczał nas ilością wiatru. W rezultacie nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu. Drugi dzień był bardziej optymistyczny. Żeglarze ścigali się w dwóch wyścigach na akwenie Funka. Ostatniego dnia biegi były realizowane na Jeziorze Charzykowskim. Łącznie na linii startu w tych regatach stanęło 321 zawodników. Była to reordowa liczba. Dla OPP A udało się przeprowadzić 5 wyścigów a dla OPP B 4 wyścigi. Ostatecznie w regatach zwyciężyli:

Grupa A open:

 1. Kacper Worek
 2. Patryk Kosmalski
 3. Igor Kuczys
 4. Bartosz Danowski
 5. Mateusz Grzempa
 6. Marcel Misiaszek

Pełne wyniki dostepne TUTAJ

Grupa B open:

 1. Janina Dmochowska
 2. Gustaw Kwiek
 3. Paweł Trella
 4. Ludwik Grzelak
 5. Mateusz Gigielewicz
 6. Marcel Mierzwicki

Pełne wyniki dostepne TUTAJ

Każdego dnia po wyścigach na zawodników czekała ciepła zupa. Wieczorami zawodnicy uczestniczyli w turnieju piłki nożnej a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone na oficjalnym zakończeniu dyplomami i cukierkami.

Zwycięscy regat wygrali bony podarunkowe na sprzęt żeglarski oraz pamiątkowe dyplomy i puchary. Wśród wszystkich zawodników wylosowane zostały dwie nagrody rzeczowe w postaci steru i miecza do optimista. Wyróżniono także najmłodszych zawodników.

Regaty zostały uznane i zaliczone do rankingu. Punkty zdobyte w Charzykowach na pewno przydadzą się zawodnikom w dalszej walce o pozycję w rankingu.

Relację z trasy regat nożna było śledzić na stronie regat www.charzykowy.sailingnet.pl oraz bezpośrednio na relacjach SailingNet www.news.sailingnet.pl. Wyniki były dostępne po każdym wyścigu w Internecie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i do zobaczenia na kolejnych regatach Optimista.

Zespół SailingNet.

fb_SailingNet