Regaty w klasie Laser Radial i Laser 4.7 w Giżycku rozpoczynają się bardzo dobrze. Już pierwszego dnia zrealizowaliśmy 120% z założonego planu. Na pierwszy dzień zostały przewidziane trzy wyścigi dla każdej grupy. Udało się zrealizować jeden dodatkowy, ze względu na sprzyjające warunki.

Wyścigi przebiegały bardzo sprawnie. Nie obyło się bez falstartów, dwóch generalnych i kilku indywidualnych. Pierwsze starty zostały puszczone zgodnie z planem. Warunki na akwenie były wystarczające do zrealizowania regat. Wiatr wiał z różnym nasileniem, wahał się od 8-9 węzłów w najsilniejszych porywach, a z czasem tracił na sile. Zawodnicy zeszli z wody około godziny 18.00. Na brzegu organizator przygotował dla uczestników regat ciepłą zupę i tosty.

Wyniki i relację z trasy regat było można śledzić na bieżąco w Internecie za pośrednictwem SailingNet. Wyniki są dostępne na stronie regat pod adresem www.gizycko.sailingnet.pl.

Po dzisiejszym dniu na prowadzenie wysunęli się:

Laser Radial:

  1. Michał Strupiński
  2. Wojciech Klimaszewski
  3. Stanisław Klimaszewski

Laser 4.7 Mężczyzn:

  1. Michał Krasodomski
  2. Tytus Butowski
  3. Łukasz Machowski

Laser 4.7 Kobiet

  1. Wiktoria Gołębiowska
  2. Ada Lewandowska
  3. Julia Rogalska

Na jutro planowane są kolejne cztery wyścigi. Mamy nadzieję, że pogoda nie przestanie nam dopisywać  i zostaną zrealizowane. Nie zapominajmy o sportowej walce do samego końca, która może jeszcze wiele zmienić w tabeli wyników.

Zapraszamy na kolejny dzień regat do Giżycka i do obserwowania ich na www.news.sailingnet.pl

Zespół SailingNet

DSC_0121 DSC_0141 DSC_0174 DSC_0265 DSC_0295 DSC_0343 DSC_0404 DSC_0412 DSC_0463