Kolejne regaty z cyklu Srebrnego Żagla Optimista dobiegły końca.

Regaty z cała pewnością możemy zaliczyć do udanych. Rozegrano 6 wyścigów w grupie A i 5 w grupie B. Z trzech dni zawodów tylko jeden nie sprzyjał żeglarskiej rywalizacji. Na akwenie w Kiekrzu ścigało się łącznie 289 zawodników w klasie Optimist.

Zawodnicy jak co roku wyjeżdżają z Kiekrza zadowoleni. Każdy z zawodników otrzymał nagrodę a najlepsi dodatkowe wyróżnienia i cenne nagrody. W losowaniu można było wygrać rower a wśród nagród nie brakowało przydatnego dla młodych żeglarzy sprzętu żeglarskiego jak np. płetwy mieczowe.

Zgodnie z tradycją tych regat, odbyły się dwa dodatkowe wyścigi. Wyścig Old-boyów w którym zwyciężyła Agnieszka Prusińska. oraz wyścig finałowy w którym wzięło udział po trzech najlepszych zawodników z każdej klasy. Zwycięzcą został Jakub Gołębiowski, który wygrał tym samym nagrodę główną jaką jest żagiel Optimista z osprzętem.

Na uroczystym zakończeniu na podium mogliśmy zobaczyć:

W grupie A Open:

1 Szmit Filip MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO
2 Chłopek Mikołaj YKP GDYNIA
3 Gołębiowski Jakub MOS SSW IŁAWA

Grupa A dziewcząt:

1 Soczyńska Aleksandra YKP GDYNIA
2 Dzik Barbara YKP GDYNIA
3 Szulc Laura CHKŻ CHOJNICE

W grupie B OPEN

1 Wiedeheft Jakub MKŻ ARKA GDYNIA
2 Merkler Mikołaj BAZA MRĄGOWO
3 Zacharias Ivo YACHT KLUB STAL GDYNIA

Grupa B dziewcząt:

1 Dziąba Amelia MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO
2 Schmidt Julia OPTI CWM GDYNIA
3 Niemira Maja YKP GDYNIA

Regaty przy wsparciu programu Energa Sailing regaty były bardzo widowiskowe i bardzo sprawnie przeprowadzone. Taras w klubie JKW był oblegany przez obserwatorów i kibiców żeglarskich zmagań.

Relacje z trasy regat na bieżąco można było śledzić w Internecie za pośrednictwem relacji realizowanej przez zespół SailingNet, podobnie jak wyniki i aktualności.

Podczas regat wchodzących w skład programu Energa Sailing we współpracy z SailingNet można było śledzić zmiany w rankingu będącym przepustka do wielkiego finału programu, który już w kolejny weekend w Sopocie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zawodnikom i trenerom za udział w regatach i gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Dziękujemy organizatorowi i Komisji Sędziowskiej za sprawna organizację i zaangażowanie.

Życzymy szczęśliwych powrotów do domu i do zobaczenia na kolejnych regatach.

Ranking PSKO uwzględniający regaty SŻO juz dostępny w Internecie (zobacz) 🙂

Z żeglarskim pozdrowieniem

Zespół SailingNet