W Olsztynie kończy się kolejny aktywny żeglarski weekend. Podczas uroczystego zakończenia regat Nauticus Cup wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe i tytuły najlepszym zawodnikom w klasach Optimist A, Optimist B, LEQ, Laser Radial i Laser 4,7. Dodatkowo nagrody odebrali zawodnicy, którzy startowali w Mistrzostwach Województwa W-M. Pełne wyniki rywalizacji młodych żeglarzy dostępne są na stronie regat www.olsztyn.sailingnet.pl

Na podium w regatach Nauticus Cup w klasie Optimist można było zobaczyć:
W grupie OPPA
1. Patryk Chełkowski
2. Mateusz Gigielewicz
3. Amelia Potejko
W grupie OPPB
1. Jan Karnowski
2. Alicja Michalewska
3. Lidia Łukasik

Podium w klasie LEQ zdobyli:
1. Aleksander Hlebowicz, , Amelia Kwiatkowska
2. Hubert Bałdyga, Julianna Wypych
3. Hanna Słyk, Adam Strelaw

W Laserach LAR najlepsi to:
1. Konstanty Sawicki
2. Tomasz Trajnowicz
3. Filip Zajączkowski

A w klasie Laser 4,7:
1. Michał Mazurowski
2. Adam Sokołowski
3. Igor Barcikowski

Podczas regat warunki były bardzo wymagające i zmienne. Pierwszego dnia z powodu bardzo zmiennego wiatru udało się przeprowadzić tylko jedną serie wyścigów dla wszystkich klas. Drugi wyścig w pierwszym dniu zaliczyły tylko LEQ, Lasery i OPPA. Drugiego dnia jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy z OPPB. Łącznie udało się przeprowadzić 5-6 wyścigów. W klasie LEQ wyniki miały kontynuacje z regat Mistrzostw Województwa i było ich łącznie dziesięć. Rywalizacja trwała do samego końca. Bardzo dynamiczne zmiany na listach mety trzymały w napięciu do ostatniego wyścigu. Ostatecznie zwyciężyli najlepsi, którym bardzo serdecznie gratulujemy.

Bardzo miła atmosfera, dobra współpraca i zaangażowanie lokalnego środowiska żeglarskiego a przede wszystkim rodziców, tworzy idealne miejsce do organizowania regat. Każdego dnia dla zawodników przygotowywano ciepły poczęstunek, a także coś słodkiego. Ciepłe pączki rozdawano zawodnikom na wodzie a w porcie czekały pyszne ciasta przygotowane przez rodziców z klubu Nauticus oraz częstowano kawą i herbatą.

Rywalizację młodych żeglarzy podobnie jak w roku ubiegłym można było śledzić na relacji prowadzonej przez SailingNet. Śledząc regaty przed komputerem lub na telefonie można było zobaczyć aktualną sytuację na wodzie dzięki zamieszczanym tam zdjęciom i filmikom. Ponad to aktualne kolejności z boi, procedury startowe oraz bieżące wyniki.

Organizator zadbał o to, aby żaden z zawodników nie wyjechał z Olsztyna bez upominku lub nagrody.

Już dziś zapraszamy na kolejna edycje regat Nauticus Cup w przyszłym roku.

Regaty zostały dodane do Rankingu PSKO.