1.  Jachty są wodowane każdego dnia regat rano (odpowiednio w piątek, sobotę i niedzielę) pomiędzy godziną 9.00 a 10.00. Ich wyjście z portu determinuje godzina tzw. pierwszego sygnału na akwenie zawodów. Ten zaś jest zależny od warunków pogodowych (wiatru, stanu morza, ewentualnej mgły, deszczu itd.). Plan regat przewiduje oczywiście określone godziny, jednak nie można wykluczyć, że będą one przesuwane, właśnie z uwagi na uwarunkowania atmosferyczne. Może to oznaczać, że godzina wyjścia ulegnie zmianie. Podobnie z powrotem do portu, który jest uzależniony od decyzji sędziego na akwenie.

Marina_MMPSKO2016

Prosimy w tym kontekście o wyrozumiałość, bowiem pogoda w sportach wodnych (a żeglarstwie w szczególności) ma kluczowe znacznie i od jej stanu zależy sprawne rozegranie wszystkich wyścigów. Co także istotne w kontekście wyjścia jachtów z portu i ich podejmowania po powrocie – prosimy widzów o to, aby w czasie tych bardzo złożonych „operacji” nie spacerowali po terenie portu. Najlepszym miejscem do obserwowania całości jest teren kawiarni i nabrzeża pozbawione slipów.
Tam gdzie są slipy będzie tłoczno, zaś widzów przemieszczających się pomiędzy jachtami mogą spotkać przykre niespodzianki w postaci stłuczeń lub zadrapań. W skrajnych przypadkach można nawet wpaść do wody, dlatego prosimy nie przeszkadzać młodym żeglarzom, którzy skupiając się na wyścigach, mogą przypadkiem wjechać komuś wózkiem na nogę lub doprowadzić do zachwiania równowagi.

2.  Wyjście jachtów z cieśniny Dziwna można również obserwować z falochronów (zachodniego i wschodniego). Jest to również jedno z tych miejsc, które jest rekomendowane miłośnikom morskiej fotografii.

Falochrony

3.  Zwracamy również Państwa uwagę na parkowanie samochodów. Z racji dużego zainteresowania regatami, prosimy turystów i widzów o nie parkowanie samochodów w pobliżu Portu Jachtowego. Teren wokół mariny chcemy pozostawić do dyspozycji zawodników, trenerów, sztabów szkoleniowych.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań, prosimy o wizytę w Biurze Regat, które będzie czynne od czwartku do niedzieli od godziny 8.00 rano (znajduje się w budynku portowym).


Mapa PSKO2016