Regaty w Pucku będące pierwszą eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy to obowiązkowy punkt sezonu 2019 w klasie Optimist. Dla zespołu SailingNet to już tradycyjny start kolejnego sezonu, który już od dawna zawsze zaczynamy w Pucku.

W pierwszym dniu regat nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu ze względu na złe warunki atmosferyczne. Bardzo silny wiatr 13-15 ms i niska temperatura około 10 stopni C.
Drugi dzień w Pucku był bardziej udany. Na linii startu stanęło 159 zawodników z grupy OPP A. Sprawna organizacja i sprzyjające warunki wiatrowe pozwoliły przeprowadzić wszystkie zaplanowane na dziś wyścigi tj. cztery. Wiatr podczas wyścigów był stosunkowo równy ale jego zmienny kierunek wymuszał na komisji wielokrotne korekty trasy. Dwa pierwsze starty obfitowała w dużą liczbę falstartów. W kolejnych zawodnicy byli bardziej uważni i skoncentrowani co znacznie usprawniło dalszą część regat. Po czterech wyścigach na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej wysunęli się:

  1. Paulina Rutkowska
  2. Oskar Ponto
  3. Ignacy Oźminkowski
  4. Jacek Kalinowski
  5. Jeremi Szczukowski

Pamiętając o tym, że w sporcie walka toczy się do samego końca nie stawiamy kropki, licząc na to, że kolejne dwa dni dadzą wiele możliwości do dalszej sportowej rywalizacji. W sobotę na akwen wypłyną również zawodnicy grupy B, którzy będą rywalizować na sąsiedniej trasie.

Wszystkich rodziców zapraszamy jutro o godz. 11:30 na wykład: Jak być dobrym rodzicem zawodnika.

„Szanowni Rodzice, wspieranie i kształtowanie psychiki Waszych dzieci w ich sportowej karierze jest bardzo ważne. Wasza rola w tym zadaniu jest ogromna i w dodatku nikt inny nie może tego za Was zrobić. Chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami i obserwacjami, które udało mi się zdobyć. Zapraszam na wspólne przedyskutowanie tematu.
Artur Burdziej”

Aby poczuć emocje regat zapraszamy do obserwowania ich za pośrednictwem Internetu na www.sailingnet.pl zakładka RELACJE. Wszystkie najważniejsze informację o regatach w Pucku znajdziecie na stronie regat pod adresem www.puck.sailingnet.pl. Dla bardziej wymagających zapraszamy do Strefy PREMIUM SailingNet gdzie można skorzystać z powiadomień i dodatkowych bonusów dla jej użytkowników tutaj.

Strona regat: www.puck.sailingnet.pl

Galeria zdjęć: TUTAJ

Aktualności: TUTAJ

Wyniki OPP A: TUTAJ