Trzy dni regat na akwenie jeziora Niegocin dobiegły końca. Z zaplanowanych ośmiu wyścigów, rozegrano tylko jeden w grupie A. Warunki pogodowe były mało sprzyjające. Wiatr był bardzo kapryśny i bardzo rzadko pojawiał się na akwenie regat. Zawodnicy w oczekiwaniu na polepszenie warunków spędzili wiele godzin na wodzie co i tak kończyło się bezowocnym powrotem do portu.

Podczas regat nie udało się za wiele pożeglować ale mimo to organizator dokładał wszelkich starań by zawodnicy na lądzie miło spędzili czas w Giżycku. Co dziennie po zejściu z wody mogliśmy liczyć na ciepły poczęstunek. Był grill, gofry i bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Gry i zabawy umilały młodym żeglarzom czas oczekiwania na sygnał wznowienia biegów. Wsparcie Giżyckiej Grupy Regatowej i zaangażowanie organizatora sprawiają, że zawsze pobyt w Giżycku miło się wspomina. W tym roku nie było inaczej.

Mimo, że pogoda nas zawiodła to organizator jak zawsze stanął na wysokości zadania. Przy wsparciu sponsorów i rodziców był to bardzo miło spędzony czas. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku warunki wiatrowe będą korzystniejsze i wynagrodzą nam tegoroczny brak wiatru.

Po rozegraniu tylko jednego wyścigu nagrody i dyplomy rozdano na jego podstawie. Niestety i tym razem pogoda nam udowodniła, że to ona ma w żeglarstwie ostatnie słowo.

W grupie OPP A na podium stanęli:

  1. Gołębiowski Jakub, Szmit Filip
  2. Kapałka Sławomir, Butowski Tytus
  3. Grzempa Mateusz, Abramowicz Paweł

20150621_141732

Zapraszamy do Giżycka za rok.