Za nami trzy dni aktywnie spędzonych regat w Dziwnowie. Zawody zostały zrealizowane w 100 %. Wszystkie wyścigi zostały rozegrane. Łącznie zawodnicy startowali w dziewięciu wyścigach, przeprowadzanych na morskim akwenie w Dziwnowie. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach. Ostatniego dnia zawodnicy stratowali w złotej i srebrnej grupie. Tabela wyników była bardzo aktywna pod względem awansów. Ostatecznie rywalizacja w klasyfikacji Open wygląda następująco:

wyniki

Pełne wyniki

20160605_160427 20160605_160431 20160605_161757

Poziom regat był bardzo wysoki. Warunki zmieniały się z każdym dniem. Ostatni dzień należał do najtrudniejszych, zarówno ze względu na warunki wiatrowe jak i dużą wartość punktów zdobytych w tym dniu. Regaty w Dziwnowie były ostatnią eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy. Podczas zakończenia miała miejsce nominacja kadry narodowej do tych imprez wraz z nominacją trenerów kadry narodowej. Nominowani do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portugalii zostali: Patryk Kosmalski, Sławomir Kapałka, Jakub Gołębiowski, Filip Szmit, Gustaw Miciński. Trenerem kadry na Mistrzostwa Świata został nominowany Przemysław Struś. Łukasz Formella będzie team leaderem na Mistrzostwach Świata

20160605_161342

Nominacje do Mistrzostw Europy, które będą miały miejsce we Włoszech odebrali: Gabriela Czapska, Pola Dzik, Zofia Korsak, Filip Miłoszewska, Kamil Manowiecki, Igor Kuczys, Mateusz Grzempa, Marcel Misiaszek. Trenerem Kadry na Mistrzostwach Europy będzie Tomasz Figlerowicz. Team leaderem na Mistrzostwach Europy będzie Jacek Turczynowicz.

20160605_161631

Bezpośrednio po zakończeniu regat na stronie PSKO został opublikowany aktualny ranking.

Regaty miały bardzo dobry poziom organizacyjny. Organizator, którym był PSKO i miasto Dziwnów, jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Każdego dnia zawodnicy mogli liczyć na pomoc przy sprzęcie i ciepły posiłek po zejściu z wody. Podczas trwania regat na wodzie, na brzegu odbywały się warsztaty edukacji żeglarskiej, organizowane w ramach cyklu Energa Sailing.

Regaty były dostępne dla każdego za pośrednictwem Internetu i relacji realizowanej przez SailingNet. Na zawodach działała elektroniczna tablica KS i ZP, na której było można znaleźć wszystkie komunikaty i ogłoszenia. Wyniki i relacja z wody były dostępna na bieżąco na stronie www.sailingnet.pl. Po każdym dniu prezentowaliśmy zdjęcia udostępnione przez Energa Sailing, których autorem jest Jacek Kwiatkowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom regat, organizatorom i obserwatorom regat za udział, zaangażowanie i kibicowanie.

Do zobaczenia na kolejnych regatach.

Zespół SailingNet