Pierwszy dzień regat w Dziwnowie zakończony sukcesem. Przeprowadzono wszystkie trzy wyścigi zaplanowane na dziś. Warunki były wymagające. Dały świetne tło dla rywalizacji młodych żeglarzy. Zawodnicy pływali w dwóch grupach. Biegi przebiegały bardzo sprawnie. Tylko pierwszy start miał falstart generalny, pozostałe odbywały się bardzo płynnie. Dzisiaj linie startu w tych regatach przekroczyło 137 zawodników. W zawodach biorą udział również zawodnicy z Czech, Białorusi i Irlandii. Wyniki prosto z trasy zawodów oraz relację na żywo realizował dla wszystkich obserwatorów SailingNet. Tabela wyników po dzisiejszych trzech wyścigach wygląda następująco:

  1. Sławomir Kapałka
  2. Mateusz Grzempa
  3. Igor Kuczys

Pełne wyniki.

Jutro kolejny etap walki o zwycięstwo. Sportowa rywalizacja trwa i każdy wyścig może być szansą na awans lub stratę. Jutro przed zawodnikami cztery wyścigi. Liczymy na to, że pogoda nadal będzie nam sprzyjać i plan zostanie wykonany. Pierwszy start Komisja Sędziowska przewiduje na godz. 11.00.

Zapraszamy do obserwowania regat i śledzenia zmagań młodych żeglarzy za pośrednictwem Internetu. Wyniki i relacja na bieżąco prezentowane są na stronie www.sailingnet.pl.

Organizator regat, którym jest PSKO przy wsparciu Miasta Dziwnów szczególnie dbają o zawodników. Każdego dnia po zejściu z wody na zawodników czeka ciepły posiłek i owoc. Mamy nadzieję, że regaty w Dziwnowie będą miło wspominane przez wszystkich uczestników.

Zdjęcia z pierwszego dnia dostepne TUTAJ