Zapowiadał się jako ciepły, przyjemny, majowy, żeglarski dzień na wodzie. Tym czasem mieliśmy tam ogrom niespodzianek. Warunki z jakimi musieli zmierzyć się młodzi żeglarze na akwenie regat były naprawdę różne i momentami ciężkie.

Podczas jednego dnia młodzi adepci żeglarstwa pływali w słabym, delikatnym wietrze, który początkowo był stabilny ale potem zmieniał radykalnie kierunki, wymuszając na Komisji Sędziowskiej ciągłe korekty trasy. Zawodnicy mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności przy silnym wietrze i momentami wysokiej fali a na dokładkę załapali się na obfite opady deszczu i zmienny kierunek wiatru do 180 stopni. Piękna majowa pogoda raczej nie rozpieszcza naszych żeglarzy w Gdyni.

Po tak ciężkim dniu spędzonym na wodzie organizator dla pokrzepienia zmęczonych i wyziębniętych regatowców zadbał o nich, czekając z ciepłym posiłkiem zaraz po zejściu na brzeg.

Na dziś dla zawodników i trenerów organizator przygotował rozgrywki koszykówki. Zapraszamy do wzięcia udziału i życzymy dobrej zabawy.

Wszystkie informacje i relacje z przebiegu zawodów znaleźć można na stronie www.sailignet.pl

Po dzisiejszym dniu prowadzenie w klasyfikacji generalnej regat obejmują:

  1. Kamiński Wiktor
  2. Szmit Filip
  3. Butowski Tytus

Ale przed nami jeszcze jeden dzień, na który zaplanowano jeszcze trzy wyścigi więc jeszcze dużo może się zmienić.

Zapraszamy do dalszego obserwowania regat.

DSC_1157

DSC_1146 DSC_1155  DSC_1163