Drugi dzień regat w Giżycku zakończony pełnym sukcesem. Pięć wyścigów w grupie A i cztery w grupie B wykonane. Warunki pogodowe dopisywały. Grupa A pierwsza zeszła na wodę i zaczęła wyścigi o godz. 10.00 . Po godzinie dołączyła do nich grupa B, która startowała na tej samej trasie. Starty przebiegały bardzo sprawnie. Po dzisiejszym dniu grupa A ukończyła łącznie siedem wyścigów, a grupa B zrealizowała cztery. Sytuacja na akwenie była bardzo dynamiczna. Każdy wyścig wprowadzał dużo zmian na tablicy wyników. Warunki wiatrowe były wymagające i utrzymywały się na podobnym poziomie prawie przez cały czas. Dopiero pod koniec wyścigów wiatr zaczął odpuszczać i wyraźnie zwolnił. Podczas ostatniego wyścigu grupy B wiatr miał siłę około 8 węzłów.

Zawodnicy dali dzisiaj z siebie wszystko. Zmęczeni ale i zadowoleni wrócili na brzeg. Organizator przygotował dla uczestników regat grilla i jogurty do picia a na deser gofry. Podczas zawodów na brzegu zostało zorganizowane spotkanie z Jackiem Nowakiem i Maciejem Szafranem, na temat korzyści jakie daje trenowanie żeglarstwa. Podczas regat z cyklu Energa Sailing odbywają się warsztaty z edukacji żeglarskiej, prowadzone przez zespół Energa Sailing.

Zawodnicy po całym dniu rywalizowania na wodzie, wywalczyli następujące pozycje w klasyfikacji ogólnej:

Grupa A: wyniki tutaj

Grupa B: wyniki tutaj

Podczas zawodów rodzice i obserwatorzy młodych regatowców mogli śledzić zmagania ich faworytów za pośrednictwem relacji SailingNet. Wszystkie informację i wyniki można znaleźć na stronie regat www.gizycko.sailingnet.pl. W porcie powstała strefa kibica, w której można obserwować relację z wody, oglądać video z trasy i śledzić najnowsze wyniki. Aktualne komentarze i informacje z sytuacji na trasie regat, pozwalały zaspokoić ciekawość kibiców młodych regatowców, czekających na nich na brzegu.

Dziękujemy wszystkim kibicom za obserwowanie zmagań młodych żeglarzy. Zapraszamy na jutrzejszy dzień. W niedziele pierwszy strat planowany jest na godz. 10:00

Do zobaczenie w strefie kibica i na www.sailingnet.pl

Zespół SailingNet