Początek dnia zapowiadał idealne warunki do żeglowania. Wiatr o sile 9-10 węzłów, słoneczna pogoda i ponad 300 Optimistów na Jeziorze Niegocin. Dobra passa trwała tylko przez pierwszy wyścig, podczas drugiego wiatr był zmienny i trzeba było przerywać biegi. Udało się doprowadzić do końca dwa wyścigi. Wyniki były liczone na bieżąco po każdym wyścigu. Najwięcej problemów wystąpiło w szóstym wyścigu. Zmienne warunki pozwoliły ukończyć wyścig tylko w dwóch grupach. Dla dwóch pozostałych pomimo usilnych starań KS było trzeba odwołać biegi z powodu niestabilnych warunków. Sytuacja podczas ostatniego wyścigu była bardzo dynamiczna. Falstarty indywidualne a nawet generalny i czarna flaga a na koniec przerwanie wyścigu. Zakończyliśmy dzień z dwoma kompletnymi wyścigami. Zmiany w tabeli wyników wyglądają następująco:

  1. Aleksander Ponto
  2. Jakub Kluk
  3. Paweł Trella
  4. Amelia Potejko
  5. Gustaw Kwiek

Po zejściu z wody na zawodników czekał ciepły poczęstunek i grill a potem słynne już giżyckie gofry i słodka czekoladowa niespodzianka. Zawodnicy po posiłku i zabezpieczeniu sprzętu wzięli udział w konkursie budowli z klocków oraz robieniu wielkich baniek mydlanych.

Przez cały dzień rodzice i obserwatorzy śledzili zmagania żeglarzy za pośrednictwem relacji realizowanej przez SailingNet. Relacja dostępna jest w Internecie na www.sailingnet.pl oraz w strefie kibica w porcie. Komentarze sytuacji z wody, pokazy foto galerii i wejścia video na żywo z trasy regat to niektóre z elementów relacji realizowanej przez zespół SailingNet. Zapraszamy do śledzenia regat razem z nami!

Jutro kolejne wyścigi. W panach są minimum dwa. Zaczynamy o godz. 10.30.

Oficjalna strona regat: www.gizycko.sailingnet.pl

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Aktualności dostępne TUTAJ