Pierwszy dzień regat w Kiekrzu był doskonałą lekcją cierpliwości. Na rozegranie wyścigów zawodnicy czekali do popołudnia aby zejść na wodę i powalczyć w dwóch biegach. Warunki wiatrowe były umiarkowane ale wystarczające do przeprowadzenia startów. Zawodnicy wracali z tasy regat w blasku zachodzącego słońca ale z zadowoleniem na twarzach.
Kolejnego dnia warunki wiatrowe były bardzo stabilne… Cały dzień na Jeziorze Kierskim panowała totalna flauta. Lustro wody było niczym nie zmącone, nie licząc pływających w pław amatorów wody. Na brzegu wolny czas uatrakcyjniały zabawy i atrakcje przygotowane w ramach programu Kinder+Sport. Była zumba, gry zespołowe, rowerki stacjonarne i wiele innych. Można było wypróbować symulator łódki na której ścigają się zawodnicy regat. Drugi dzień zakończył się tradycyjnym wyścigiem oldboyów w którym wzięło udział prawie 40 odważnych śmiałków z grona trenerów i rodziców. Była to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Najlepsi byli:

 1. Judyta Malinowska,
 2. Anna Witczak
 3. Mariusz Sołtysiak.

Trzeci dzień regat wynagrodził słabe warunki wiatrowe dnia poprzedniego. Sprawnie udało się ukończyć cztery wyścigi dla każdej z grup. Grupę OPPA, która liczyła 83 zawodników można było obserwować za pomocą trackingu GPS. Pełna relacja z trasy regat była na bieżąco realizowana przez SailingNet wraz z wynikami w systemie LIVE i wejściami na żywo w technologii 360. Po sześciu udanych wyścigach najlepsi byli Jacek Kalinowski z CHKŻ Chojnice w grupie OPPA i Aleksandra Bobrowska w grupie B z Goleniowa.

Wyścig finałowy o główną nagrodę czyli żagiel wraz z zestawem maszt, bom i rozprze wywalczyła Agnieszka Pawłowska z CHKŻ Chojnice.
Podczas uroczystego zakończenia regat zostały wręczone puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom.

W imieniu organizatora JKW POZNAŃ zapraszamy na kolejną edycje regat w przyszłym roku.

W grupie OPPA najlepsze wyniki osiągnęli:

Dziewczynki

 1. Agnieszka Pawłowska
 2. Paulina Rutkowska
 3. Joanna Cymerman

Chłopcy

 1. Jacek Kalinowski
 2. Jeremi Szczukowski
 3. Jan Witkowiak

W grupie OPPB najlepsze wyniki osiągnęli:

Dziewczynki

 1. Aleksandra Bobrowska
 2. Natasha Anolik
 3. Natalia Kilar

Chłopcy

 1. Ivan Mikhalev
 2. Jakub Wegiera
 3. Filip Nosol

Nagrodzono również najmłodszych zawodników, którzy zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem regatowym:

Pełne wyniki:

Relacja dostepna tutaj

Galeria zdjęć tutaj