Trzeci dzień regat w Pucku i walka z przeciwnościami pogodowymi

Wczoraj wiało za mocno, dzisiaj wiało w sam raz ale krótko. Na trasie grupy OPP A odbyły się trzy wyścigi z czego ostatni został przerwany tuż przed metą złotej grupy, z powodu niedostatecznych warunków wietrznych. Siła wiatru znacznie spadła a zawodnicy praktycznie zatrzymali się na trasie wyścigu. Ten dzień zakończyliśmy na dwóch ukończonych biegach. Zawodnicy pływali w dwóch grupach złotej i srebrnej. Każdy zakończony wyścig wiele zmieniał w tabeli wyników, a po dwóch dzisiejszych startach wyniki wyglądają następująco:

  1. Rafał Pogorzelski
  2. Pola Dzik
  3. Patryk Kosmalski
  4. Tomasz Lewandowski
  5. Oliwier Urbański

Jutro ostatnia szansa na podreperowanie swojej pozycji na tablicy wyników i możliwość wypracowania wyższej noty. Liczymy na sprzyjające warunki i dobrą żeglarską passę.

Relację i aktualne wyniki grupy OPP A można na bieżąco obserwować na stronie regat www.puck.sailingnet.pl lub www.news.sailingnet.pl

Na fotogalerię i video z regat w Pucku zapraszamy na profil fb/sailingnetsport

Równolegle do wyścigów grupy OPP A trwały dziś regaty dla grupy OPP B. W tej grupie również próbowano przeprowadzić dwa biegi, ale udało się ukończyć tylko jeden. W grupie OPP B na lini startu stanęło dzisiaj aż 205 zawodników, więc ze względu na dużą frekwencję zostali podzieleni na trzy podgrupy kolorystyczne. Do drugiego wyścigu wystartowały tylko dwie z trzech grup, więc bieg ten nie jest narazie liczony do wyników ogólnych. Na chwilę obecną wyniki grupy OPP B wyglądają następująco:

  1. Wiktoria Hałabaty
  2. Rafał Górski
  3. Michał Jaroszek
  4. Małgorzata Figel
  5. Jakub Pietrzak

Jutro dalszy ciąg rywalizacji. Zapraszamy do kibicowania i obserwowania regat.

Zespół SailingNet